Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Audi 80 Competition Quattro 2.0 16V Motronic@EFI 8 lata 6 miesiąc temu #123

Wpisujesz różne wartości w komórki albo zaznaczasz całą skalę i zwiększasz "+" potem patrzysz jak się zachowuje silnik podczas gwałtownego
wciśnięcia pedału gazu na postoju i w czasie jazdy jak dalej kiepsko się wkręca to jeszcze trzeba podlać
Ja na próbę wpisałem w dwie ostatnie komórki maxymalne wartości to miałem taki objaw że po szybkiej zmianie biegu i gwałtownym wciśnięciu
pedału gazu samochód po prostu zwalniał przez chwilę

A tak mam ustawione to u siebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audi 80 Competition Quattro 2.0 16V Motronic@EFI 8 lata 6 miesiąc temu #124

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
edit (ostatnia porcja zdjec z pierwszego posta)





Pamiatkowe zdjecie komory przed konwersja



I juz po





Montaz zajal troche czasu i byly spore problemy ogarnac to samodzielnie, ale sie udalo. Program ktory dostalem z DEC'em bazuje na troche innym osprzecie, wiec nie jest raczej dopasowany do mojego zestawu. Narazie auto jezdzi z malym niedoborem mocy i czeka na nierdzewny wydech bez katalizatora i z rurowym kolektorem z 20V 7A. Wtedy dopiero podepne sonde szerokopasmowa i zaczne stroic jak nalezy.

Dziekuje za konsultacje Kuczy, ktora duzo pomogla i dodala odwagi ;)

Temat bede dalej aktualizowal i na koncu wrzuce swoje ustawienia.

Pozdro!!

Dzieki za podpowiedz. Ustawilem podobnie ale prawie 3x wyzej w ostatnim polu na 3.22. Szczerze to nie czuc zbyt duzej roznicy przy butowaniu, ale bede musial przy tym jeszcze pogrzebac.
Bardziej mnie martwi szarpanie przy ruszaniu i przy kazdej normalnej zmianie biegu na wyzszy. Mozliwe ze to wina rozwierconej przepustnicy (likwidacja garbu w dolnej czesci) czy raczej zmeczonych poduszek skrzyni i tylnego dyfra?

Proba strojenia na pospawanym snifferze do sondy szerokopasmowej zakonczyla sie niepowodzeniem. W aucie caly czas jest katalizator ktory chyba najwiecej w tym wszystkim przeszkadza. Pomijajac ewentualna awaryjnosc zestawu MTX-L i ich sondy LSU 4.9, pomiary przeprowadzilem tez na sondzie wypietej z VEMSa i jest tak samo czyli przy butowaniu na 100% odczyty ida do 3000RPM i powyzej wskakuje maxymalna wartosc 22.4. Bez szczelnego wydechu i wywalenia kata nie ma co dalej probowac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Audi 80 Competition Quattro 2.0 16V Motronic@EFI 8 lata 6 miesiąc temu #126

  • Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wzbogacanie po tpsie nie chce Ci działać podobnie jak u mnie(EE3+, problem zgłoszony)
Zlikwidowałeś garb na przepustnicy i przy minimalnej zmianie otwarcia następuje spora zmiania w napełnianiu, a niezbyt duża jeśli chodzi o procentowe otwarcie tps na sekunde.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audi 80 Competition Quattro 2.0 16V Motronic@EFI 8 lata 6 miesiąc temu #128

  • luckash
  • luckash Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 69
  • Otrzymane podziękowania: 10
A może wspawaj sobie nakrętkę czy tulejkę przed katalizatorem. U mnie kiedyś taki sniffer wariował na wolnych ale przy jeździe pokazywał dobrze. Teraz mam właśnie taką nakrętkę zaraz za turbo i w pełnym zakresie pokazuje. A jak nie używam wkręcam korek. No i słuchaj się GMSa wie co pisze, mi też pomógł rozgryźć ee :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audi 80 Competition Quattro 2.0 16V Motronic@EFI 8 lata 5 miesiąc temu #152

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wydech jeszcze nieogarniety z braku czasu spawacza i musze jeszcze troche zaczekac. Teraz skupiam sie na poprawieniu ekonomii bo zdecydowanie za duzo spala kosztem mocy, srednio 18L/100 z ostatnich 1000km. Nie wiem czemu tworca startowego programu pod ACE zalozyl montaz wtryskiwaczy o wydajnosci 290ccm.. w seryjnym ABFie na sekwencyjnym wtrysku paliwa (4 niezaleznie sterowane wtryski) siedza 225ccm, mam w garazu 240-ki i bede je montowal w tym tygodniu, a gdy zachce mi sie powrotu do mocy to zmienie FPR na 4.0bar uzyskujac +15% wyadajnosci wtryskow czyli ok 280ccm.
Chcialbym tez puscic paliwo polsekwencja (1 z 4, 2 z 3) dla samego sprawdzenia czy wplywa to tez na ekonomie z zachowaniem mocy i tutaj pytanie czy mapa VE musi byc modyfikowana w takim trybie?

Poza tym zmienilem tez przepustnice na seryjna z garbami i zdecydowanie poprawila sie elastycznosc przy spokojnym ruszaniu, musze tylko doprowadzic jedno z podcisnien do dolotu bo narazie ciagnie niefiltrowane powietrze, ale tez zdecydowanie lepiej zachowuje sie silnik podczas rozgrzewania rano, nie dusi sie i prawie nie gasnie.
Katuje tez temat airboxa zamiast stozka na zime i idzie slabo bo ani z 2.6 V6 ani z 2.8 V6 nie podpasowaly bez przerobek. Najlepszy bylby airbox z ABK ale ludzie chore ceny za niego chca (min 200 za sam plastik), bedzie trzeba porezac jedna z puszek od V6, chyba ze ktos mnie przekona ze kazda zima ze stozkowym filtrem ma wiecej zalet niz wad, w przypadku jazdy ze stozkiem zakladam tez uzycie hydrolocka K&N (taki rekaw nieprzepuszczajacy wody i wilgoci)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Audi 80 Competition Quattro 2.0 16V Motronic@EFI 8 lata 4 miesiąc temu #202

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
caly czas mecze temat i nie poddaje sie B)

przelozylem wtryskiwacze na 215cc (wysokoohmowe, krotkie, rozowe) i zabawa z ustawieniami zaczela sie od nowa.. na mapie pod 290cc silnik w ogole nie jechal, a na wolnych sie dusil. przy okazji wyszly podstawy czyli brak prawidlowej kalibracji czujnika CLT, do ktorej tym razem sie przylozylem.
Moze sie komus przyda: charakterystyke czujnika 026 906 161 -> Bosch 0 280 130 040 znalazlem po kilku godzinach szukania w necie, jednak byl to tylko zgrubny wykres zeskanowany z jakiejs ksiazki. Przy probie obliczenia jego charakterystyki w PiggyPro wyszedl bubel wersji 1.4 w ktorej pozbyto sie kalkulacji ktora dziala tylko w wersji 1.2 z mozliwoscia podania Rd (w 1.4 jest ona zablokowana na 2400Ohm) ktore w moim przypadku wynioslo 1020Ohm (zmierzone wg instrukcji i obliczone wg wzoru). Dopiero po wprowadzeniu obliczonych wartosci, temperatura na czujniku CLT w DECu pokrywa sie z VAGiem i na oko ze wskaznikiem na liczniku.
Wartosci ktore pozwola na wyliczenie krzywej charakteryskyki to 2500Ohm przy 20st.C, 250Ohm przy 90st.C, Rd=1020Ohm
Kolejna kwestia bylo przestawienie parametru Req fuel z 5.8ms na 7.6ms. Mysle ze w pomocy przydalby sie jakis wzor lub wskazowka jak go obliczac. Wartosc wzialem z teorii manuala Megasquirta, gdzie jest kalkulator uwzgledniajacy pojemnosc, il.cylindrow, il. wtryskiwaczy, il.wtryskow paliwa na 2 obroty walu, wydajnosc wytryskiwaczy, rodzal paliwa, etc. Po wstawieniu tej wartosci silnik stal sie duzo elastyczniejszy i nie dusi sie przy codziennej jezdzie. Przy WOT czyli but na maxa, troche jeszcze trzeba podrzezbic mape, ale ciezko to robic na drodze i trzymac lejce ;)
Wydajnosc wtryskiwaczy tez nie powinna pozostac przypadkowa lub wg teorii "im wieksze tym lepiej". Dla pojemnosci 2000cc, wolnossacej z 4 cylindrami i mocy w okolicy 140KM wystarczajaca jest wydajnosc na poziomie 220cc, i takie udalo mi sie znalezc (krotkie Bosch'e, wysokoohmowe, top feed) w cenie 25zl/szt.
Po zmianie wydechu zrobie strojenie z AFRem i licze na to iz przy zachowaniu kilku regul co do wartosci AFRu w kilku sekcjach mapy, ustawie w koncu program po moj zestaw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena