Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Skoda 120 1.4 turbo 6 lata 11 miesiąc temu #1325

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoda 120 1.4 turbo 6 lata 11 miesiąc temu #1326

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Korbowody na specjalne zamówienie u Adama "Korony", lżejsze od 35g od seryjnych, z odtworzonym otworem do smarowania tulei/chłodzenie tłoka, mają wytrzymać 150Nm każdy, tłoki 76mm, pokryte teflonem, nie są kute, sprawdzona ich wytrzymałość to 150km na 1/4 mili, a 100km wytrzymują ponoć codziennie 24/7.

Oprócz oczywistej korzyści w postaci lżejszej masy wirującej doszła jeszcze jedna - nowy korbowód jest 3,4mm dłuższy od seryjnego, co pozwoliło się zbliżyć do "rod ratio" 1.75, uznanego za najbardziej optymalny. Tuleje też będą miały lżej bo ścianki teraz są o 0,25mm cieńsze.

Po rozbiórce silnika, okazało się że absolutnie nie można sie tam do niczego przyczepić:



..więc montujemy bebechy który zniosą wszystko - główny inżynier techniczny zweryfikował czystość elementów i zatwierdził gotowość do montażu :)





Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoda 120 1.4 turbo 6 lata 11 miesiąc temu #1327

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przy okazji poprawiłem troche detali - np. smarowanie wału



Gwint w pozostałych podporach wału przerobiłem na helicoile




Od strony elektroniki, to już dość dawno dodałem czujnik flex fuel i na 95 oktanach z auchan skoda jest zestrojona na 0,85b, a gdy dolejemy etanolu do 30%, to sterownik podnosi doładowanie do 1,1b i koryguje zapłon i paliwo.
Do tego wpadł jeszcze interfejs bluetoototh który pozwala na podgląd co sie dzieje w silniku bez konieczności wożenia laptopa ze sobą.

Mocy więcej nie planuje, ale jak wyjdzie te +10-15km to nie bede narzekał.

Z tym co jest to i tak ta stara buda robi przeciąg, a na troche gorszym asfalcie strach dociskać bo na trójce lubi polecieć bokiem ;)

Chciałem potestowac ostatnio nową geometrię i trafiła sie mozliwość konfrontacji z Focusem ST zrobionym na 320km(..realnie pewnie troche wiecej)
Co najbardziej zaskakuje to to że skoda cały czas powolutku odjeżdrzała mimo aerodynamiki na conajmniej 5x gorszym poziomie, a na koniec było już dobre 190kmh

Turn on the sound and enjoy B)


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoda 120 1.4 turbo 6 lata 10 miesiąc temu #1341

  • kris4cars
  • kris4cars Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
Cudowny potworek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoda 120 1.4 turbo 6 lata 9 miesiąc temu #1358

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2

kris4cars napisał: Cudowny potworek


Dzieki :)

Dzięki wsparciu Eurol Lubricants, udało się w ostatnim czasie zaliczyć dwie imprezy w Czechach.
U Taty (Stachu75) w firmowych ciężarówkach oleje tej firmy sprawują się znakomicie. Później trafiły do naszych
aut osobowych – głównie Bmw, a na końcu do najbardziej jak narazie wymagającego auta, czyli Skody, gdzie
działają jak trzeba. Na końcu środki smarne Eurol trafią do projektu Stachu 75 - doładowanej E30 z S38B36 na pokładzie
Pierwsze zawody w Koprzewnicy, na poligonie Tatry – jak się okazało na miejscu na dystansie tylko
190 metrów. Udało się zająć drugie miejsce w klasie, zaraz po mocno dokoksowanym audi TT,
któremu zdarzało się gubić trakcję nawet w połowie dystansu.. Impreza potraktowana bardzo luźno,
bez parcia na cokolwiek, aby potestować jak zachowuje się w roli holownika moje e39, któremu
dołożyłem hak, oraz o przetestowaniu kilku nowych rzeczy w Skodzie.
Nie liczyłem że auto będzie wzbudzać aż taki entuzjazm, sporo ludzi zagadywało co tam pod maską i
unosili kciuki w górę. Niektórzy sugerowali że musi tam być po prostu jakieś koncernowe 1.8T –
reakcje ludzi dowiadujących się że jednak jest tam stare komunistyczne OHV wywodzące się z lat
60tych udało się nagrać na filmie.





Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Killme. Powód: Nowe linki do zdjęć

Skoda 120 1.4 turbo 6 lata 9 miesiąc temu #1359

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przejazdy eliminacyjne umilała bardzo sympatyczna Pani ;)



Kamerzysta(Stachu75) i kierowca





Film z imprezy(wspomniany moment od 8 minuty)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Killme. Powód: Linki wygasły..
Zasilane przez Forum Kunena