Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą urlopową firma będzie nieczynna do dnia 03.07.2022 r.

We wishes to announce that we will be out off office until 03 July 2022 because of holiday break.

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Skoda 120 1.4 turbo

Skoda 120 1.4 turbo 5 lata 1 miesiąc temu #1325

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Skoda 120 1.4 turbo 5 lata 1 miesiąc temu #1326

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
Korbowody na specjalne zamówienie u Adama "Korony", lżejsze od 35g od seryjnych, z odtworzonym otworem do smarowania tulei/chłodzenie tłoka, mają wytrzymać 150Nm każdy, tłoki 76mm, pokryte teflonem, nie są kute, sprawdzona ich wytrzymałość to 150km na 1/4 mili, a 100km wytrzymują ponoć codziennie 24/7.

Oprócz oczywistej korzyści w postaci lżejszej masy wirującej doszła jeszcze jedna - nowy korbowód jest 3,4mm dłuższy od seryjnego, co pozwoliło się zbliżyć do "rod ratio" 1.75, uznanego za najbardziej optymalny. Tuleje też będą miały lżej bo ścianki teraz są o 0,25mm cieńsze.

Po rozbiórce silnika, okazało się że absolutnie nie można sie tam do niczego przyczepić:

..więc montujemy bebechy który zniosą wszystko - główny inżynier techniczny zweryfikował czystość elementów i zatwierdził gotowość do montażu :)

Skoda 120 1.4 turbo 5 lata 1 miesiąc temu #1327

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
Przy okazji poprawiłem troche detali - np. smarowanie wału

Gwint w pozostałych podporach wału przerobiłem na helicoile

Od strony elektroniki, to już dość dawno dodałem czujnik flex fuel i na 95 oktanach z auchan skoda jest zestrojona na 0,85b, a gdy dolejemy etanolu do 30%, to sterownik podnosi doładowanie do 1,1b i koryguje zapłon i paliwo.
Do tego wpadł jeszcze interfejs bluetoototh który pozwala na podgląd co sie dzieje w silniku bez konieczności wożenia laptopa ze sobą.

Mocy więcej nie planuje, ale jak wyjdzie te +10-15km to nie bede narzekał.

Z tym co jest to i tak ta stara buda robi przeciąg, a na troche gorszym asfalcie strach dociskać bo na trójce lubi polecieć bokiem ;)

Chciałem potestowac ostatnio nową geometrię i trafiła sie mozliwość konfrontacji z Focusem ST zrobionym na 320km(..realnie pewnie troche wiecej)
Co najbardziej zaskakuje to to że skoda cały czas powolutku odjeżdrzała mimo aerodynamiki na conajmniej 5x gorszym poziomie, a na koniec było już dobre 190kmh

Turn on the sound and enjoy B)

Skoda 120 1.4 turbo 5 lata 2 tygodni temu #1341

• kris4cars
  • kris4cars Avatar
  • Wylogowany
  • Oklaski: 0
Cudowny potworek

Skoda 120 1.4 turbo 4 lata 11 miesiąc temu #1358

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
kris4cars napisał:
Cudowny potworek

Dzieki :)

Dzięki wsparciu Eurol Lubricants, udało się w ostatnim czasie zaliczyć dwie imprezy w Czechach.
U Taty (Stachu75) w firmowych ciężarówkach oleje tej firmy sprawują się znakomicie. Później trafiły do naszych
aut osobowych – głównie Bmw, a na końcu do najbardziej jak narazie wymagającego auta, czyli Skody, gdzie
działają jak trzeba. Na końcu środki smarne Eurol trafią do projektu Stachu 75 - doładowanej E30 z S38B36 na pokładzie
Pierwsze zawody w Koprzewnicy, na poligonie Tatry – jak się okazało na miejscu na dystansie tylko
190 metrów. Udało się zająć drugie miejsce w klasie, zaraz po mocno dokoksowanym audi TT,
któremu zdarzało się gubić trakcję nawet w połowie dystansu.. Impreza potraktowana bardzo luźno,
bez parcia na cokolwiek, aby potestować jak zachowuje się w roli holownika moje e39, któremu
dołożyłem hak, oraz o przetestowaniu kilku nowych rzeczy w Skodzie.
Nie liczyłem że auto będzie wzbudzać aż taki entuzjazm, sporo ludzi zagadywało co tam pod maską i
unosili kciuki w górę. Niektórzy sugerowali że musi tam być po prostu jakieś koncernowe 1.8T –
reakcje ludzi dowiadujących się że jednak jest tam stare komunistyczne OHV wywodzące się z lat
60tych udało się nagrać na filmie.

Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez Killme. Powód: Nowe linki do zdjęć

Skoda 120 1.4 turbo 4 lata 11 miesiąc temu #1359

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
Przejazdy eliminacyjne umilała bardzo sympatyczna Pani ;)

Kamerzysta(Stachu75) i kierowca

Film z imprezy(wspomniany moment od 8 minuty)

Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez Killme. Powód: Linki wygasły..
Zasilane przez Forum Kunena