Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nie działa 2 i 4 wyjście zapłonowe 6 lata 4 miesiąc temu #1520

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Tak jak Oress napisał tylko dwa pierwsze eventy:
Event 1: output coil 1 | output coil 4
Event 2: output coil 2 | output coil 3

Jeżeli na takim ustawieniu nie ma iskry na 2 i 4 wykluczając podłączenie wychodzi na to, że sterownik jest niesprawny. Bo widać, że wywołują się dwa eventy bo cewki 1 i 3 działają. Możemy go sprawdzić, ale wcześniej proszę przysłać projekt do analizy (zaznaczyć projekt na pierwszym okienku programu i nacisnąć export to desktop, następnie do ZIPa i wysłać na info małpa ottomotive kropka pl).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie działa 2 i 4 wyjście zapłonowe 6 lata 4 miesiąc temu #1525

  • Tomek
  • Tomek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przy ustawieniu:
Event 1:
Coil 1 - Coil 4
Event 2:
Coil 2 - Coil 3
Event 3:
IGN 1 - IGN 2
Event 4:
IGN 3 - IGN 4
Jest iskra na wszystkich cylindrach. Czy możecie mi doradzić jaki dać mniej więcej czas wtrysku na cranking oraz współczynnik req fuel dla silnika poj 1.6 rev max 6500 wtryskiwacze 440 ccm? czy czas wtrysku podczas kręcenia i współczynnik req fuel są ze sobą powiązane?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie działa 2 i 4 wyjście zapłonowe 6 lata 4 miesiąc temu #1526

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
ReqFuel nie ma znaczenia podczas rozruchu. Podczas rozruchu brana jest tylko wartość z tabelki w Engine start. ReqFuel ustaw np. na 5-6ms a następnie doregulujesz mapą VE. Spore wtryski jak na 1.6, no chyba że to turbo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie działa 2 i 4 wyjście zapłonowe 6 lata 4 miesiąc temu #1527

  • oress
  • oress Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12

Tomek napisał: Przy ustawieniu:
Event 1:
Coil 1 - Coil 4
Event 2:
Coil 2 - Coil 3
Event 3:
IGN 1 - IGN 2
Event 4:
IGN 3 - IGN 4
Jest iskra na wszystkich cylindrach.


Kucza - Czyżby jakiś błąd w sofcie, że trzeba było tak kombinować?
Soft powinien brać pod uwagę tylko wpisy w Event 1 i 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie działa 2 i 4 wyjście zapłonowe 6 lata 4 miesiąc temu #1528

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Podczas pracy na 100% brane jest tylko połowa eventów z liczby cylindrów. W czasie włączenia zasilania, gdy przypisywane są wyjścia do eventów nie patrzy na liczbę cylindrów przelatuje wszystkie z konfiguracji i może jak zrobi się głupie ustawienia np. że te same wyjście przypiszemy do kilku eventów (tak chyba było tutaj) to możliwe, że tak to się zachowa (nie testowałem wszystkich głupich ustawień ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie działa 2 i 4 wyjście zapłonowe 6 lata 4 miesiąc temu #1529

  • oress
  • oress Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Można by to zabezpieczyć w taki sposób, że gdy wpiszemy np. liczbę cylindrów 4 to w konfiguracji zapłonu będą tylko dwa eventy do ustawienia a reszta zniknie.

Tak z ciekawości, czy wyjścia odpowiednio np. IGN1 i Coil1 są sterowane z tego samego portu procesora? Czy są jakoś że sobą połączone elektrycznie. Mam na myśli czy np. wyjście Coil1 to wyjście IGN1 tylko za końcówką mocy?
Czy zadziała zapłon gdy w silniku r4 damy np dwie fajki aktywne podłączone pod IGN1 i IGN2, oraz dwie pasywne pod Coil3 i Coil4. Specjalnie tak przemieszałem fajki żeby nie działały jednocześnie tylko aktywne lub pasywne.

Zmierzam do tego czy w przyszłości w miarę rozwoju softu możnaby niewykorzystane wyjścia zapłonowe wykorzystać do czegoś innego, np. zwielokrotnić ilość wyjść parametrycznych , nawet gdyby to były tylko wyjścia stricte sygnałowe bez możliwości wysterowania np. przekaźnika, ale transoptora czy tranzystora już tak. Przydało by się, bo osobiście potrzebowałbym 5 wyjść parametrycznych żeby ECU było dla mnie idealne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oress.
Zasilane przez Forum Kunena