Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

brak połączenia z DEC 7 lata 5 miesiąc temu #697

  • pawelec
  • pawelec Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Rok temu został przeprowadzona konwersja w silniku 2.3 NF '90. Od początku są problemy z pracą silnika. Mój instalator nie radzi sobie z tym, więc muszę sam się z tym zmierzyć, a nie bardzo się na tym znam.
O co chodzi.
Po pierwsze nie mogę się połączyć z laptopem. Program ściągnięty, podpinam kabel przy wł zapłonie i nie jest komunikat o szukaniu sterowników, więc potwierdzam i czekam i dalej nic się nie dzieje. Próbowałem na 2 lapkach i jest to samo.

A chciałem poprawić odpalanie auta. Teraz gdy temperatury spadły, strasznie ciężko się uruchamia. Muszę kilka razy kręcić, czasem bardzo długo żeby cokolwiek załapał. Gdy odpali, chodzi nierówno, tak jakby nie miał odpowiedniej dawki paliwa itd. Jak jest ciepły - odpala dobrze.

Wiem że jest tam parametr który odpowiada za uruchomienie tzw 'engine start' i 'crank pw table'. Ale co dalej? Jak to wyregulować po kolei żeby niczego nie zepsuć :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 7 lata 5 miesiąc temu #701

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Cześć. Całą operację trzeba rozbić na kilka etapów. Zacznijmy od sterowników. Zainstaluj sobie drivery FTDI ze strony producenta www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%20v2.12...WHQL%20Certified.zip

Po instalacji upewnimy się urządzenie jest wykrywane przez system operacyjny. Wchodzimy w menadżer urządzeń i przy podłączonym DECu sprawdzamy czy w sekcji portów szeregowych pojawia się nowe urządzenie (możemy wkładać i wyjmować przewód USB łączący DECa i komputer i obserwować menadżer urządzeń czy na przemian pojawia się na liście nowe urządzenie i jest z niej usuwane). Jeżeli ten krok się uda to podam dalsze instrukcje postępowania. Proszę samodzielnie nie przechodzić dalej bo można sobie popsuć projekt i wtedy zdalnie nic nie pomożemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 7 lata 4 miesiąc temu #705

  • Rokus87
  • Rokus87 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam podlacze sie do tego tematu iz jest to prawie ze ten tytul mojego pytania
A wiec mam sobie dec i juz zainstalowany jest w moim w124300ce turbo lecz mam problem z laczeniem sie z wlasnie sterownikiem czasem sie rozlaczy sam czasem zatnie program na lapku czasem zeby sie polaczy musze wlaczac wylaczac odpinac podpinac itd w sumie nie zebym sie czepial ale czy to normalne ? I to od samego poczatku bylo i nie wazne na jakim laptopie zawsze to samo?
Jesli kazdy z uzytkownik tak ma to ok ale denerwuje to troche juz
Z gory dzieki za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 7 lata 4 miesiąc temu #707

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Nie jest normalnym, to co opisałeś. Jeżeli DEC ma zasilanie, jest podpięty do PCta i jest uruchomiona aplikacja PiggyProg to połączenie zastępuje w kilka sekund (zielona kontrolka na pierwszym oknie). Jeżeli dochodzi do rozłączenia podczas działania w trybie EFI czyli gdy sterowane są wtryskiwacze to może to być powodowane zakłóceniami od wtrysków. Zwykle wtedy zawiesza się układ od realizacji USB w komputerze PC. Problemem może być złe prowadzenie mas i tym należy się zająć w pierwszej kolejności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kucza.

brak połączenia z DEC 6 lata 10 miesiąc temu #1342

  • Thoruba
  • Thoruba Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rozrysował byś jakiś konkretny schemat podłączenia. Czy notowałeś uszkodzenia komunikacji w urządzeniu? Mój port przestał na dobre się komunikować, a pamięc usb wykrywa w 3sekundy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 6 lata 8 miesiąc temu #1372

Mam problem z połączeniem. Wykrywa USB serial adapter. Sterownik po przekręcenie kluczyka odpala sie - uruchamia pompę na chwilę ale połączenia brak. Przy włączonym zapłonie mruga USB na czerwono

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lui.
Zasilane przez Forum Kunena