Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

brak połączenia z DEC 4 lata 3 miesiąc temu #2298

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Zbyszek coś tu się nie składa do kupy. Mapy kasują się dopiero przy odłączeniu akumulatora? Nie kasują się jak wyłączasz zapłon kluczykiem? Przecież wtedy też DEC nie jest zasilany. Raczej nie ma takiej możliwości.
Jedyna możliwość byłaby taka, że DEC jest zasilany bezpośrednio z akumulatora, a po wgraniu map nie naciskasz PERMAMENT. Ale ty naciskasz więc mapy zapamiętywane są na stałe. W razie co to możesz przysłać na sprawdzenie, ale to małe prawdopodobieństwo, że taka jest usterka i tylko czas stracisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 4 lata 3 miesiąc temu #2300

  • Zbyszek
  • Zbyszek Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzisiaj miałem troche czasu i sie pobawiłem, mapa zostaje tylko jak na 13 pinie deca jest cały czas 12v.Próbowałem różnych kabli do połączenia z dec i nic.Mase mam podciągnięta bezposrednio pod aku,+ po zapłonie ze stacyjki.Jak wrzuce mape to odpala i moge jezdzic na benzynie dopóki nie wyłącze zapłonu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 4 lata 3 miesiąc temu #2301

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Z tego co piszesz wygląda jakbyś nie wciskał PERMAMENT i mapa jest w pamięci RAM DECa, która się kasuje po odłączeniu zasilania, albo nie działa zapis do pamięci nieulotnej co jest mało prawdopodobne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 4 lata 3 miesiąc temu #2304

  • hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja z kolei mam taki problem, że zrywa mi połączenie zazwyczaj jak przegazuję mocniej. Jak podinam DECa łączy się szybko ale jadąc np potrafi wszystko stanąć, za chwilę znowu wraca i nie zawszę tak się dzieje, nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe ale raczej nie powinno się tak robić. Problem z masą?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 4 lata 3 miesiąc temu #2305

hubos21
Sprawdź jakie masz zasilanie, może coś nie łączy i przez spadki napięcia problem jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 4 lata 3 miesiąc temu #2308

  • hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mam zarobione oczko i przykręcone w skrzynce przekaźników. Czekam na finalny FW i coś tam będę dłubał narazie wszystko sprawuje się OK i nic nie zmieniam w ustawieniach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena