Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

brak połączenia z DEC 5 lata 6 miesiąc temu #1870

  • Kamil BB
  • Kamil BB Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 0

Zbyszek napisał: Jestem nowy więc witam wszystkich.mam dwa pytania.1 czy do połączenia z DEC potrzebne jest cos oprócz zasilania 13 i 1 pin? 2.Czy jestem w stanie uszkodzc sterownik podłączając czujnik temperatury bez rezystora?


Zbyszek ja podpinając bez rezystora na czujnik iat , nie moglem odpalic samochodu bo ciagle komórka pokazywała wartość 108 stopni celcjusza, dopiero po jego zastosowaniu wartosc po poprawnej kalibracji czujnika jest wporzadku. co do reszty pin 13 i 1 czyli zasilanie i masa, a na zasilaniu mam dany bezpiecznik 2A w razie "w"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 5 lata 6 miesiąc temu #1871

  • Zbyszek
  • Zbyszek Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po montażu deca wrzuciłem mape i odpaliłem auto, chodził w miare ok. Nie miałem problemu z połączeniem.Wrzuciłem wiązke w peszel zaizolowałem i zaczeły się schody.Nie chce odpalic. Na plaku pali.Nie mogę sie z nim połączyc , zasilanie jest ok po bezpieczniku jak w instrukci masa dobra.Jakieś podpowiedzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 5 lata 6 miesiąc temu #1872

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
"Wrzuciłem wiązke w peszel zaizolowałem i zaczeły się schody.Nie chce odpalic" - rozwiń i sprawdź co mogło się wydarzyć? Zwarcie jakiś? Przerwa? Skąd wzięty został sygnał obrtów (Trigger In)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

brak połączenia z DEC 5 lata 6 miesiąc temu #1873

  • Zbyszek
  • Zbyszek Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Silnik to 2.3 ng.Obroty z halla srodkowy pin.Sprawdziłem wszystkie zasilania jest ok.Wysyłam do sprawdzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Zbyszek.

brak połączenia z DEC 5 lata 1 tydzień temu #2051

  • hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzisiaj też pierwszy raz podłączałem DECa, po instalacji sterowników urządzenie zniknęło z listy nowych urządzeń ale dalej nie było połączenia, trzeba było zmienić port z COM3 na COM1 i wszystko OK, niby drobnostka ale może się komuś przyda jak będzie szukał w przyszłości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hubos21.

brak połączenia z DEC 5 lata 2 dni temu #2058

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Uzywam Deca od 3 lat ale w ciagu ostatniego miesiaca 4x nie moglem odpalic auta z jego powodu.. dopiero dzisiaj ustalilem ze za kazdym razem byla to wina Deca. Objawia sie to faktem iz sterownik nie potrafi sie skomunikowac z PC pomimo prawidlowych ustawien portu, sterownikow itd. Po sprawdzeniu czy do sterownika dochodzi prad i masa postanowilem odlaczyc glowna kosc na 2 minuty i udalo sie, sterownik zlapal komunikacje i auto udalo sie odpalic bez problemu, a mozna bylo szukac przyczyn wszedzie, na swiecach, w kablach, w pompie paliwa, w kopulce, w aparacie zaplonowym, cewce, wtryskiwaczach czy regulatorze.. po zgaszeniu silnika momentalnie pojawi sie ten sam problem i musialem znow odpiac kosc na 2 minuty. W ciagu najblizszych dni chce poprowadzic niezalezna mase i prad bo do tej pory DEC korzystal z kabli komputera glownego i nie bylo nigdy problemow. Kucza, czy to oznacza ze sterownik nabyl jakiejs wady przez okres uzywania? Tej zimy mialem problem z masa silnika po wymianie akumulatora na zelowa optime ktora ma bardzo wysoki prad uderzeniowy ktory najprawdopodobniej usmazyl glowny przewod masowy silnika bo nie bylo na nim przejscia. Przewod wymienilem 2 miesiace temu na 35mm2 i byl spokoj przez chwile. Dzisiaj masa jest, ale pojawiaja sie inne zonki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena