Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 8 miesiąc temu #494

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
W żaden sposób nie mogę załadować najnowszego firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 channel,
próbowałem robić to EcuProg w wersji 3.5.2 i 3.6.2 i za każdym razem mam błąd taki jak na załączonym foto.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 8 miesiąc temu #495

  • karol
  • karol Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
upewnij się, że korzystasz i uruchamiasz na pewno najnowszy program. Sprawdzałem na programie z dnia 21.08.2016 - EcuProgSetup3.6.2.exe i najnowszym firmware z dnia 21.08.2016 - EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 channel.zip

Dziś wrzuciłem najnowszą wersję - build 03.09.2016 z poprawionym kopiowaniem map na formie konfiguracyjnej. W komunikacji z EasyEcu nic nie zmieniałem.

Na Windows 10 jest ok. Proszę napisz na jakim systemie to uruchamiasz. Czy uruchamiasz program na koncie administratora czy użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami? Czy masz podłączone pod USB inne niestandardowe urządzenia (inne niż myszka, klawiatura, bluetooth)?

Ewentualnie odinstalowanie sterowników FTDI po wcześniejszym odłączeniu wtyczki USB EasyEcu. Restart komputera i ponowna instalacja EcuProg-a (najnowszy instalator ze zintegrowanym instalatorem FTDI z powyższego linku). Po instalacji programu można podpiąć wtyczkę USB z EasyEcu.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez karol.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 8 miesiąc temu #496

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
System operacyjny to Windows XP.
Program i firmware używałem taki jaki był dostępny na stronie tuż przed napisaniem pierwszego posta.
Do USB poza kabelkiem do EE3 nic nie jest podłączone.
Działam na koncie administratora.
Sprawdzę wersję z 03.09.2016 i zdam relację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oress.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 8 miesiąc temu #500

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Z pobranym najnowszym EcuProg i plikiem firmware jest ten sam błąd, program się komunikuje,
informuje, że w ECU jest stary firmware i każe zrobić update.
Ale nie może zrobić update firmware bo w trakcie wypluwa ten błąd.
Wygląda tak jakby był problem z przesyłaniem samego pliku albo błąd w pliku. Jak wypluje błąd to załączy na chwilę pompę paliwa, ale firmware pozostaje stary w wersji 3.5.2.
Poprzednio przechodziłem z 3.4.2 na 3.5.2 i było OK. A teraz nie działa update w EcuProg w wersji 3.5.2 i 3.6.2. System operacyjny Windows XP, może tu jest problem i nie uśmiecha mi się przechodzić na innego bo mam sporo inżynierskiego softu, który wymaga wyłącznie XP. Jak już nic się nie da zrobić to mogę spróbować na Windows 7.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 8 miesiąc temu #501

  • karol
  • karol Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
EcuProg jest programem wielowątkowym. Powyższy błąd jest wynikiem zatrzymania wątku odpowiedzialnego za połączenie. Przyczyn zatrzymania może być wiele. Proponowałbym na czas upgrade-u oprogramowania skorzystać z komputera z nowszym systemem operacyjnym. Podejmiemy kolejne kroki jeżeli problem będzie nadal występował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #502

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Na Windows 7, bez zmian, dalej ten sam błąd.
Po uruchomieniu EcuProg 3.6.2 lub 3.5.2, komunikuje się, ale firmware już nie potrafi zaktualizować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena