Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #503

  • karol
  • karol Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dla uporządkowania:
- w tej chwili masz wgrany firmware "EE3+ 3.5.2.10 - IGN 4 channel.hex"
- jak uruchamiasz program "EcuProg v3.5.2" to możesz normalnie pracować ze swoimi projektami.
- jak uruchamiasz program "EcuProg v3.6.2" to od razu po uruchomieniu wyświetla komunikat, że wersja programu i firmware nie jest zgodna i poleca uaktualnienie firmware do nowszej wersji. Potwierdzasz i otwiera się przeglądarka ze stroną www.ottomotive.pl z działem "Download".
- ściągasz nowy firmware, rozpakowujesz go.
- przechodzisz do programu "EcuProg v3.6.2". Klikasz na "Update ECU firmware", następnie "Load from file" wskazujesz plik ".hex" i klikasz "Start update!"
- w tym momencie wyrzuca u Ciebie błąd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #504

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Dokładnie.
Z małą różnicą: błędu nie wyrzuca w "tym momencie" tylko po około 5 sek, a pasek postępu ładowania firmware stoi na zero i się nie rusza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #505

  • karol
  • karol Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Sprawdzałem na Windows 7. Pierwsze co zauważyłem, to program zadziałał dopiero po wyłączeniu antywirusa. Tutaj prośba, jeżeli masz jakiegoś, to wyłącz jego osłony na czas upgrade-u. Upgrade oprogramowania przebiegł bez zarzutów. Możesz jeszcze spróbować powyłączać wszystkie zbędne programy, te działające w tle także. Być może jakaś operacja podczas upgrade-u trwa zbyt długo i wątek jest zatrzymywany przez system. Ciężko jest mi to dokładnie sprawdzić bez możliwości odtworzenia Twojego środowiska i kontrolowanego doprowadzenia do zatrzymania wątku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez karol.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #506

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Na Windows 7 jest antywirus, wyłącze i sprawdzę.
Na XP nie ma antywirusa. Poza tym w tle nie działają niepotrzebne programy, ale ubije niepotrzebne procesy, wyłącze zbędne usługi, sprawdzę i dam znać.

Zauważyłem też na EcuProg 3.5.2 , że gdy zapiszę konfigurację dając permanent to po wyłączeniu i włączeniu zapłonu są różnice między tym co w ECU a w projekcie i nie zawsze się tak dzieje.
Może kabelek rs232/usb szwankuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #507

  • karol
  • karol Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0

oress napisał: Zauważyłem też na EcuProg 3.5.2 , że gdy zapiszę konfigurację dając permanent to po wyłączeniu i włączeniu zapłonu są różnice między tym co w ECU a w projekcie i nie zawsze się tak dzieje.
Może kabelek rs232/usb szwankuje?


Nie wiem, czy może być to wina kabelka. Różnice natomiast wystąpią na pewno w przypadku błędu komunikacji. Kabelek nie jest izolowany galwanicznie. Proponowałbym (jeżeli używasz laptopa) nie zasilać go z zasilacza sieciowego a pracować na zasilaniu bateryjnym bądź na zasilaczu samochodowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Błąd przy ładowaniu firmware EE3+ 3.6.2.11 - IGN 4 7 lata 7 miesiąc temu #508

  • oress
  • oress Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Głównie działam na baterii laptopa, niekiedy się wspomagam ładowarką samochodową.

W tym temacie
ottomotive.pl/joomla3/index.php/kunena/e.../65-kabel-laptop-ee3

Poruszałem temat kabelka rs232/rs232 bez konwersji na USB. Czy dało by się zrobić rozpiskę pinów wtyczki CB z EE3 na wtyczkę 9pin RS232 i podać jak skonfigurować parametry transmisji portu COM w komputerze?

Wieczorem sprawdzę na Windows 7 bez antywirusa i zdam relację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oress.
Zasilane przez Forum Kunena