Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 4 miesiąc temu #212

  • elmo0104
  • elmo0104 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 1

Leetveen napisał: jakos nie moge sobie tego w glowie ulozyc ze przy roznej wydajnosci wtryskiwacza spalanie bedzie takie samo, naprawde tak jest przy tym sterowniku? zakladam ze spalanie jest scisle zwiazane z tym jaka wartosc wydajnosci sie ustawi.. czyli majac zamontowane wtryskiwacze 290cc a przestawiajac je na 210 co powinno sie stac przy tej samej mapie?



Wygląda to jakbyś miał wcześniej styczność z tuningiem diesli albo za bardzo nie masz pojęcia jak działa silnik ZI z wtryskiem pośrednim. Sonda O2 to bezwzględna konieczność przy strojeniu. Prawidłowa konfiguracja wtryskiwaczy pozwoli Ci na wykorzystanie w pełni ich możliwości w mapie VE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 4 miesiąc temu #213

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5

Killme napisał: Będzie, przynajmniej powinno być za ubogo. Masz Afr na stałe wpięty w wydechu? moim zdaniem bez tego ani rusz. Obojętnie jakie są wtryski regulując wartości VE w mapie, decydujesz ile silnik dostaje paliwa
Jeśli masz sonde szerkopasmową i na małych obciążeniach masz AFR w okolicach 14,7 i ciągle chleje takie ilości paliwa, to spróbuj dodać zapłonu - silnik zyska na sprawności, ty będziesz mniej wciskał gaz, i przy tym samym obciążeniu będziesz musiał sciągnąć paliwo z mapy bo będzie niżej niż 14,7.

Strojenie to wielka sztuka, szczególnie niskich obrotów i minimalnych obciążeń


zaplonu nie ruszalem, jest ustawiony tak jak byl na mechanicznym wtrysku czyli na 6st., jezeli go przestawiac to na tzw. "wyczucie" czy o konkretna wartosc?
co do AFR, trzymanie sie takiej tabeli pozwoli na w miare poprawne strojenie wg Ciebie?

elmo0104 napisał: Wygląda to jakbyś miał wcześniej styczność z tuningiem diesli albo za bardzo nie masz pojęcia jak działa silnik ZI z wtryskiem pośrednim. Sonda O2 to bezwzględna konieczność przy strojeniu. Prawidłowa konfiguracja wtryskiwaczy pozwoli Ci na wykorzystanie w pełni ich możliwości w mapie VE.


jestem totalnym amatorem, nie mam nawet wyksztalcenia mechanicznego ani elektronicznego, "zaoszczedzilem" na fachowcach zeby sie czegos nauczyc. Kupilem zestaw ktory mial byc przygotowany pod moj silnik, program sie nie sprawdzil wiec trzeba meczyc temat po swojemu. doceniam wszystkie wypowiedzi ktore nakierowuja mnie na prawidlowe postepowanie i mysle ze dzieki Waszej pomocy sie uda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 4 miesiąc temu #214

  • elmo0104
  • elmo0104 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 1
Właśnie ten brak wiedzy doprowadził do pewnych nieścisłości. Domyślam się, że ten "przygotowany" zestaw Ty zrozumiałeś inaczej i sprzedający inaczej. Skoro udało Ci się odpalić auto na tym zestawie to znaczy że przygotowany był. Nie licz nigdy w przyszłości na to że będzie w takim urządzeniu typu piggiback czy standalone mapa pod twój silnik. Polecam na sam początek przeczytanie instrukcji do urządzenia. Afr z tej tabeli moze być ale dokładne jego wartosci zaleza od silnika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 4 miesiąc temu #220

WOT - 12,6:13:1
IDLE - masz zalane wolne, 14,4 powinno robić.
Cruise - wpadanie na "ekonomię" zwaną 15;6-16 jest zubożeniem dużym dla silnika, nie będzie to zdrowe. nie przekraczał bym 15.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 2 miesiąc temu #282

  • Hatsan
  • Hatsan Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie dotyczace wlaśnie tej tabelki AFR powyzej,gdzie ją znalesć w piggy prog jej niemoge wyszukać? Ogólnie chodzi mi o to jak podlacze kontroler czy wartosci AFR mozna nalozyc na komórki w DECu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 2 miesiąc temu #285

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
taka opcja istniala we wczesnych wersjach, ale zostala wycieta z piggypro i nie znajdziesz juz jej w programie, moze Kucza sam wytlumaczy z czym to sie wiazalo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena