Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 3 tygodni temu #318

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Jestem troche dalej w walce z prawidlowym ustawieniem DEC'a do mojego silnika i nacialem sie na kolejnego seka. Dostawilem kontroler szerokopasmowej sondy i chyba jest problem z kalibracja w DEC'u. O ile sam kontroler nie daje mi mozliwosci zmiany charakterystyki wskazan, to w DEC'u tez nie ma takiej mozliwosci.. Kontroler dziala z sonda LSU 4.9 (ktora rzekomo nie wymaga kalibracji) i posiada 3-cyfrowy lcd na ktorym sa wyswietlane wartosci skladu mieszanki z czestotliwoscia 2Hz. Efekt po podpieciu pod pin #23 jest taki ze LCD podaje (chyba prawidlowe) wskazania, a na wykresach w DEC'u mam zanizone wartosci.
Kontaktowalem sie z producentem kontrolera sondy i podpowiedzial mi ze musze przekonfigurowac DEC'a w taki sposob aby przy 0V lambda wynosila 0.6 *14.7 = 8.82, a przy 5V: 2.0 *14.7 = 29.4
Czy pojawi sie jakas aktualizacja PiggyPro ktora bedzie zawierala ta funkcje? czytalem ze EE3+ bedzie posiadal taka opcje..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 3 tygodni temu #323

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Powinno dać się dorobić możliwość kalibracji odczytu AFRu z wejścia analogowego, ale to będzie wymagało zmian w firmware a nie w PiggyProgu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 3 tygodni temu #325

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
To gdyby szykowal sie jakies przyszly upgrade to prosze o tym pamietac ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 3 tygodni temu #327

  • Hatsan
  • Hatsan Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
A gdyby w pliku measurement zmienić wartości pokazywanych przez program afr i ustawić na takie jak mamy w kontrolerze ??nie będzie wtedy prawidłowo wskazywało?? Kolego Leetveen może spróbuj edytować ten dokument, jest on w folderze piggyprog.


A tak swoją drogą chyba też kupiłem taki kontroler jak ty,nie mogę znaleźć na tym forum opcji wysyłania prywatnych wiadomości.... Może podaj swój adres mail bo mam kilka pytań a nie chce tu na forum śmiecic i reklamy komuś robić puki co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hatsan.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 3 tygodni temu #328

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
pewnie ze mozna z prostych rzeczy zrobic doktorat zycia, ale po co marnowac czas??

dogadalem sie z producentem kontrolera AFR i czekam na przeprogramowana kosc ktora dopasuje sie do DEC'a. Dam znac co z tego wyszlo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytan dotyczacych ustawien "general" 8 lata 3 tygodni temu #329

  • Hatsan
  • Hatsan Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie rozumiem o co chodzi z tym doktoratem... Tu właśnie chodzi o czas bo mogli byśmy sobie może pomóc bo kupiłeś wynalazek tak jak ja i podejrzewam że ten sam kupiłeś co ja ale ok sam testuj i trać czas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena