Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą urlopową firma będzie nieczynna do dnia 03.07.2022 r.

We wishes to announce that we will be out off office until 03 July 2022 because of holiday break.

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: BMW E36 mix.

BMW E36 mix. 6 lata 6 miesiąc temu #223

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Jak długi masz przewód do Mapa i jakiej średnicy? Nie masz zwłoki w AFR(= robi się ubogo) przy powiedzmy nagłym wciśnięciu gazu na wolnych? Nie mowie tutaj o strzale w dolot, co oznacza ze jest mega ubogo, ale o sytuacji jak u mnie gdy mam afr 13,5 na wolnych i dam nagle ze 30-40% gazu i już na ułamek sekundy jest 16,5-17 i potem spada niżej, i czuć że motor chce tego paliwa i nie wkręca się jak powinien.
Tps acc.enrichment mi nie działa przy tak małych uchyleniach przepustnicy :angry:

P.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E36 mix. 6 lata 6 miesiąc temu #224

• elmo0104
  • elmo0104 Avatar
  • Wylogowany
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Przewód do map sensora ma około 1.5 metra średnicy 2mm w śroku. Jest to przewód przelewowy od wtryskiwaczy diesla taki czarny w oplocie parcianym. Nie mam takich objawów jak u Ciebie aczkolwiek ten samochód jest do zabawy i w sumie jeździ się nim głównie na WOT i takie braki prawidłowego AFR przy małych wciśnięciach gazu sa pomijalne z uwagi na niewielki czas przebywania w tej części mapy. Spróbuj w mapie Acc enrichment wpisać wyższą wartość w drugiej komórce(w pierwszej nie bo na zamkniętej przepustnicy będzie dolewać).

BMW E36 mix. 6 lata 6 miesiąc temu #225

• Div
  • Div Avatar
  • Wylogowany
Jak wyżej, podbij wyżej drugą komórkę, nawet możesz trzecią, nikt nie powiedział że KONIECZNIE musi być liniowy przyrost.
Albo masz coś nie tak z mapą VE

BMW E36 mix. 6 lata 6 miesiąc temu #226

• Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Elmo - no właśnie teraz wychodzi na to że wszyscy to pomijają, bo jak auto generalnie działa, ma moc itp. to jest już dobrze...
Z acc.enrichement już próbowałem wszystkiego, i w moim przypadku działa tylko w momencie szybkiego przepinania biegu, czyli nagła zmiana TPS 0-100%, Gdy chce jechać trochę szybciej niż normalnie, bez WOT, to nie mam wzbogacania po TPS poniżej 40% /sekundę. Problem zgłaszałem Przemkowi i faktycznie jest coś na rzeczy, bo ma to być poprawione w następnym sofcie.

Mój przewód ma niecały metr, głównie z 4mm tekalana i się poprawiło względem początkowych 2mm i całkowicie silikonowego przewodu. Najidealniej byłoby zrobić MAP od razu na kolektorze, ale to wtedy musiałby być wyjęty z sterownika i poprowadzony osobną wiązką.

Div - mapa VE na PB już dograna na 1 barze, wczoraj coś stroiłem nawet z mixem etanolu.
Mój problem po prostu polega na tym że mam punkt odniesienia do pracy tego silnika na gaźnikach, i liniowy przyrost jest po prostu konieczny w moim przypadku, bo inaczej silnik nie idzie do obrotów jak trzeba.

P.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 6 miesiąc temu przez Killme.

BMW E36 mix. 6 lata 6 miesiąc temu #227

• tom cio
  • tom cio Avatar
  • Wylogowany
Elmo ten przewód przelewowy w oplocie lepiej wymienić, miałem u siebie i ciągle pękał na końcach, przez co wiadomo MAP wariował. Teraz mam gumowy w oplocie i jest ok.

BMW E36 mix. 5 lata 6 miesiąc temu #720

• Div
  • Div Avatar
  • Wylogowany
Daj do siebie jakiś namiar, interesuje mnie twoje urządzenie do sterowania "vanosami" ;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena