Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #256

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Komentarz po teście firmwaru który obecnie jest do sciągnięcia w temacie download.
Co prawda autem nie jechałem, ale po opdaleniu i kilku ostrych przegazówkach:
1.) w porównaniu do starszego firmawaru(bez alphaN jeszcze) prawie dwukrotnie musiałem podnieść dawki engine start, warmup i afterstart aby silnik pracował na zimno
2.) Trigger errory na zimno tym razem się nie zdarzały - ustawiłem przerwę na czujniku 0,7mm
3.) Po zgaszeniu ciepłego silnika, po ok 30s. bez dotykania gazu nie chce odpalić - po spojrzeniu na laptopa, okazało się że nonostop był trigger error. Licznik leciał od 0-250 nonstop. Swiece zalało i udało się odpalić po kilku sekundach na anti flood(wtedy trigger err.nie występuje)
Loga pośle wieczorem do analizy z tego zdarzenia
4.) Mam wrażenie że silnik pracuje stabilniej na uboższych AFR - poprzednio raczej nie było mowy aby stabilnie pracował na wolnych na AFR powyżej 14
5.) Acc.enrichment po wstępnym dostrojeniu działa - silnik nareszcie wkręca się na postoju tak jak powinien - pozostają jeszcze testy na drodze i sprawdzenie czy nie występuje szum.

P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Killme.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 2 miesiąc temu #260

  • elmo0104
  • elmo0104 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 1
U nas akcji z trigger error nie ma żadnych. Tzn wywala jeden zawsze przy odpalaniu ale nie pojawiają się następne podczas pracy i upalania. Jak wiadomo wzbogacenia warmup i afterstart są to wzbogacenia procentowe czyli wzbogacają o pewien procent to co masz w podświetlonej komórce mapy VE. Jeśli zmieniła się oś obciążenia na mapie to prawdopodobnie po uruchomieniu silnika komórka podświetlona znajduje się w innym miejscu i wartość w tej komórce również jest inna. U nas za to aby dało się normalnie ruszać autem (nie wiem może jest to spowodowane tym że silnik ma ITB i przy małym uchyleniu przepustnic dostaje dużo powietrza) trzeba było wprowadzić nieliniowość skal osi obrotów i obciążenia aby te niskie obroty i ich okolice dokładniej dostroić. AFR dział stabilnie na sondzie od Przemka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 2 miesiąc temu #261

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Elmo, myśle ze zaczne od podmiany czujnika VR. Czytałem trochę w sieci, i Fordy z którego mam czujnik też potrafią takie akcje robic, więc jest to jakiś trop.
Masz u siebie VR czy Hall?
Jak już silnik pracuje to absolutnie nigdy nie miałem trigger err. ,wypadania zapłonów czy żadnych innych anomalii przy doładowaniu ponad bar i mixem etanolu w baku, upalania, czy normalnej ekonomicznej jeździe
Przy Alpha N oś obciążenia, pierwsze 20% tps ustaw bardzo ciasno np. 1,3,5,7,9,12,15,18,22,28,35,45,55,65.. itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 2 miesiąc temu #280

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wczoraj była ładna pogoda to wypadało w końcu pająki z wydechu przegonić ;)
Wygląda na to że był to czujnik. Na około 6-8 odpaleń, silnik startował od razu, trigger errorów brak
Dla potomnych - czujnik Delphi za 70zł, odpowiednik typowego Fordowego VR z skośną wtyczką działa - mam na dzieje że długo. Może i drogo, ale gdy parę raze zalejemy w ten sposób świece to nowy komplet może wyjść podobnie..

P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena