Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #247

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Gdy temperatura spadła do tych 7-5 stopni auto zaczeło gorzej odpalać, czasami na 2-3 razy. Zazwyczaj kończyło się na aktywowaniu funkcji antyflood, bo jak nie odpalił od razu to zalewało świece.
Pomyślałem że trzeba się teraz bardziej przyłożyć do wystrojenia parametrów engine start, ale próbowałem naprawdę wielu ustawień i bez efektów, az nagle zauważyłem ze podczas kręcenia rośnie licznik trigger error - czasami pomaga lekkie ruszanie przepustnicą i ecu się synchronizuje i odpala od razu.

Na ciepłym silniku problem występuje bardzo sporadycznie. Mam wrażenie że na starych firmwarach tego nie było, tzn silnik kompletnie nie wystrojony, a ustawione parametry engine start w 30 sekund i odpalał ze każdym razem bez zbędnego kręcenia.

Przewód do czujnika oczywiście ekranowany, poprowadzony daleko od potencjalnych elementów mogących zakłócać. Przerwa 1 mm

Koś podrzuci jakiś pomysł? jak Wasze silniki odpalają w niskiej temperaturze?

P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #250

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
To raczej wynika z tego, że w niższych temperaturach czujnik VR przy bardzo niskich prędkościach obrotowych daje mniejszy sygnał. Pewnie wystarczy zbliżyć trochę czujnik i będzie dobrze.
Z innej beczki, czy próby z softem 3.4.2.9 jakieś były robione? Mogę podesłać jeszcze jeden ze zmianami z Accel enrich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #251

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Tak tez ostatnio myślałem o tym czujniku. Aktualnie jest przerwa 1mm, więc spróbuje zmniejszyć na 0,5.
Sam czujnik od siebie też się zużywa? = czy ma sens wymienić na nowy?a może od razu pomyśleć o hallu?
Sof który dostałem pare dni temu od Ciebie tylko chwile potestowałem i musze powiedzieć że acc enrichment już działa jak powinien, tylko podczas delikatnej jazdy mam szumy, więc spróbuje podmienić na inny i dostroić dTPS.

Jak jest jeszcze jakiś nowszy soft to proszę o podesłanie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #252

  • oress
  • oress Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Z czujnikami bywa tak, że te zamienniki często są kiepskie, dużo lepszy bywa oryginał ze szrotu, albo najlepiej kupić jakiś firmowy, np . Hella. Kilkakrotnie miałem tak, że na tych zamiennikach i to nowiutkich auto miało problemy z odpalaniem, zmiana na sprawny, używany oryginał załatwiała sprawę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oress.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #254

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Wstrzymałbym się z wymianą czujnika. Uszkodzenie to raczej ostatnia rzecz, którą bym sprawdzał, chociaż i ona może się zdarzyć. Tak jak oress pisze, zamienniki potrafią być kiepskie. Np. w Oplach silniki potrafią nie chodzić na innych jak tylko oryginały. Co do firmwaru to jest jeszcze nowszy (do pobrania w temacie Oprogramowanie i firmware. Numery pozostały te same, to proszę się tym nie sugerować, ale zawiera dalsze poprawki TPS enrich. Zrobię jeszcze jedną poprawkę również pod tymi samymi numerami i też będzie dotyczyła TPS enrich i dam znać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trigger error podczas odpalania zimnego silnika 8 lata 3 miesiąc temu #255

  • Killme
  • Killme Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Czujnik, to oryginał ford, z edisa, oczywiście używka.
W weekend będę mieć trochę czasu to spróbuje z nowym firmware.

Ps. Proszę o aktualizacje tematu z firmware po datach, tzn. po zalogowaniu nie świeci się temat na "zielono", a poznać można jedynie po dacie modyfikacji postu = na pierwszy rzut oka nic nowego.
Jeśli w międzyczasie pojawiła się kolejna wersja firmwaru to też proszę o info :)

P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena