Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #189

  • elmo0104
  • elmo0104 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jaka jest różnica pomiędzy butonami "Permanent", "save", "sed to ECU", "Send all to ECU", część z nich znajduje się w zakładce configuration a część na stronie głównej projektu, tej z mapami? Zauważyłem jeszcze że w logach po otwarciu mapy, przesuwając kursorem po logach, na mapie kursor przemieszcza się jedynie w jednej płaszczyźnie. Przemku gdybyś to poprawił to strojenie byłoby łatwiejsze :). Po pierwszym odpaleniu auta jestem bardzo miło zaskoczony równością pracy silnika a po strojeniu jego osiągami. Jeśli chodzi o kolejne spostrzeżenia to brak mi funkcji(lub nie wiem jak ją włączyć/ustawić) hamowania silnikiem. Po puszczeniu gazu, gdy silnik schodzi z obrotów mam AFR na poziomie 14. Czy "wyzerowanie" komórek na samym dole mapy(czyli tych w których znajduje sie wtedy silnik) pomoże? Nie zdążyłem tego sprawdzić więc pytam. Ta funkcja o której ktoś mówił wcześniej z podbijaniem obrotów biegu jałowego też by była ok ale wydaje mi się że wystarczy dobrze skonfigurować parametry aby to uzyskać bez wykorzystywania dodatkowych wejść. Chodzi o to aby kontroler sam otwierał/przymykał IVC aby utrzymać zadane obroty. U mnie taki spadek występuje nawet po włączeniu świateł ale to jest w sumie pierdoła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #190

  • mark2222
  • mark2222 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie
Mam problem z wolnymi obrotami. Macie jakieś spostrzeżenia przy silnikach krokowych bo próbuje opanować taki z renowki i dopiero wstępne podstawianie przepustnicy jakoś normuje pracę. Próbowałem różnych kombinacji ale jakoś tak nie do końca jestem zadowolony. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mark2222.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #191

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Permament - zapisuje trwale mapy i konfigurację w urządzeniu
Save - tyczy się zapisu na dysku (w projekcie, który mamy otwarty). Należy pamiętać, że mapy należy zapisywać sobie jako sety (zbiory map). Służy do tego przycisk Save set as.. Po jego naciśnięciu podajemy nazwę pod jaką chcemy zapisać zbiór map. Zawsze po zakończeniu strojenia zapisujemy sobie taki set aby mieć mapy na dysku. Zwróćcie uwagę, że zawsze na liście setów widniej From ECU, do niego zapisywane są mapy po tym jak podłączymy urządzenie do programu. Nie trzymajcie w nim swoich map, gdyż po podłączeniu ECU z niewiadomymi mapami możemy sobie nadpisać mapy, które wcześniej ukończyliśmy i trzymamy je w projekcie.

Send to ECU - wysyła mapę (jeżeli mowa o przycisku pod mapami) lub konfigurację (jeżeli mowa o przycisku na oknie konfiguracji) do ECU. Korzystamy z tych przycisków jedynie wtedy gdy w czasie jak jesteśmy podłączenie do ECU importujemy mapę lub konfigurację z dysku i chcemy aby z programu cała mapa lub konfiguracja zostały wysłane do ECU. Podczas normalnej pracy nie trzeba ich naciskać, gdyż każda zmiana w mapie czy konfiguracji jest na bieżąco wysyłana do ECU.

Send all to ECU - wysyła za razem wszystkie mapy do ECU. Tak jak wyżej nie ma potrzeby naciskania tego przycisku podczas normalnej pracy.

Hamowanie silnikiem ustawiamy na Fueling->Overrun fuel cut

Co do logera i indeksacji mapy to powinno to działać, przynajmniej w nowszych softach. Jaką masz wersję EcuProga?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #192

  • elmo0104
  • elmo0104 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki Przemo za wyjaśnienie. Ecuprog mam w wersji 331 z tego co pamiętam. Spróbuje na innym PC jeszcze to sprawdzić albo przez instalować ecuprog.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #193

  • Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
A ja co ostatnio zauważyłem, że nie pokrywa sie czas z loga z rzeczywistym, tzn. testowałem ostatnio czujnik vss i rozpedzałem auto od zera do konca 4tego biegu(160+) i na logu wyszło mi 8,5 sekundy, a z kamerki która nagrywała zegary 13 sekund. Firmware i ecuprog w najnowszej wersji.

Ps.jak tam poprawianie Tps acc.enrichment idzie? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #194

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Elmo, sprawdziłem i u mnie jest wszystko ok z indeksowaniem komórek w obu osiach jak jeżdżę po logu. Próbę robiłem na offline, ale w online też powinno śmigać. Na online trzeba zatrzymać logowanie bo jasne jest, że jak jest podłączony to odwiedzane komórki indeksowane są bieżącymi parametrami.

Killme, z TPS accel jeszcze chwilę. Przy okazji robię Alpha N, czyli obciążeniem jest wartość z TPSu. Niebawem wyjdzie nowy soft i firmware.
Co do przekłamania czasu na logu to też się przyjrzę. Rozumiem, że kalibracja jest ok. Tzn. na displayu w EcuProgu jadąc 100 z licznika też jest 100km/h? Na logu dostępna jest funkcja obliczająca czas pomiędzy punktami. Naciskamy lewy klawisz myszy i ciągniemy w bok. Może warto zrobić taki pomiar np. 40-120km/h na jednym biegu ze stoperem i porównać to z logiem za pomocą funkcji, o której wspomniałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena