Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #195

  • Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2

Kucza napisał: Elmo, sprawdziłem i u mnie jest wszystko ok z indeksowaniem komórek w obu osiach jak jeżdżę po logu. Próbę robiłem na offline, ale w online też powinno śmigać. Na online trzeba zatrzymać logowanie bo jasne jest, że jak jest podłączony to odwiedzane komórki indeksowane są bieżącymi parametrami.

Killme, z TPS accel jeszcze chwilę. Przy okazji robię Alpha N, czyli obciążeniem jest wartość z TPSu. Niebawem wyjdzie nowy soft i firmware.
Co do przekłamania czasu na logu to też się przyjrzę. Rozumiem, że kalibracja jest ok. Tzn. na displayu w EcuProgu jadąc 100 z licznika też jest 100km/h? Na logu dostępna jest funkcja obliczająca czas pomiędzy punktami. Naciskamy lewy klawisz myszy i ciągniemy w bok. Może warto zrobić taki pomiar np. 40-120km/h na jednym biegu ze stoperem i porównać to z logiem za pomocą funkcji, o której wspomniałem.


Tak, chodzi mi o to że moment startu i końca 4tego biegu nagrany z kamery to +/- 13sek. a z log jak widać poniej to w granicach 8,5sek. Prędkosć też wyświetla schodkowo. Czujnik to standardowy GM ktory jest przykręcany na zegarach między linką a zegarami.



Ps.Co do alphaN - jest szansa aby można bylo "blendować" speed density i alpha N, czy też tzw. hybrid alphaN?
Ps.2 Pytanie o tryb closed-loop - czy mozna dodać od jakich obrotów ma sie uruchamiać? u mnie na szybkim wałku na niskich obrotach występuje efekt egr i jak sterownik zaczyna celować w afr 14,7, czy nawet troche wyżej poniżej 2200rpm to w rzecczywistości jest jeszcze bardziej ubogo i silnik dostaje czkawki.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Killme.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #196

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Dziwny przypadek z tym czasem w logu. Ja biorę stoper, mierzę np 20s i dokładnie tyle jest na logu. Co do pomiaru prędkości to jest tam parametr VSS period, możesz go trochę zmniejszyć. Teraz chyba masz 500ms, warto zobaczyć jak będzie na 400, 300. Co do innych uwag będą uwzględnione, trochę tych zmian na raz będzie i te Alpha N też wymaga przemyślenia, żeby było w miarę ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #197

  • Killme
  • Killme Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ooo, chyba nawet jest tam 1000ms, więc jak czas i pogoda pozwoli wieczorem wyjechać i trochę poupalać to potestuje akurat to ustawienie.

P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #228

  • Thoruba
  • Thoruba Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Algorytm Alpha-N jest obowiązkowy i ciesze się że wkrótce się pojawi. Chciałbym zaproponować jego funkcjonowanie polegające na tabeli w której wpisane będą wprost czasy wtryskiwaczy. Dodatkowo dwie korekcje po IAT i MAP(raczej baro).

Problem z korekcją lambdy na długich wałkach, myślę że załatwiły by trzy dodatkowe parametry minTPS minRPM minPress w zakładce warunki załączania w ustawieniach regulatora. Przy okazji dlaczego jest tam 200% TPS?
Takie ustawienia mogą się też przydać przy dużych wtryskach.

Dodatkowo miło by było mieć możliwość wprowadzania pełnej charakterystyki otwierania wtryskiwaczy, jak ma to miejsce przy ładowaniu cewek. Aktualnie jest chyba liniowa, prawda? Wiem że nie wszyscy ściągają charakterystyki z wtrysków i cewek, bo to dodatkowy sprzęt i w ogóle ja też kiedyś tego nie robiłem, ale myślę że ecu mimo że easy powinien to mieć. To jest podstawa że tak powiem.

Czy przewidujesz sprzedaż samych płytek bez obudowy, żeby można było je montować w obudowy seryjnych kompów? Coś jak microsquirt module? Nie zawsze w zawodach są dopuszczone aftermarkowe sterowniki, a są ryzykanci którzy nie boją się sędziów technicznych.

Czy popiszesz do programu podwójne mapy?

Jakie są szanse żeby podbic max rpm np do 20000 dla motocykli? Tutaj mam na myśli wersję mikro.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Thoruba.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #229

Kup sterownik, wyjmij płytkę, nie należy to do trudnych działań :)
Gorzej z ew. serwisem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EasyEcu 3+ - spostrzeżenia po pierwszym uruchomiu 8 lata 4 miesiąc temu #231

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
@Thorub, MICRO nadaje się do takiego zabiegu. Mała płytka, mała liczba wyprowadzeń więc będzie łatwo podłączyć przewodami do wtyczki ori ecu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena