Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ustawienia aparat zapłonowy z hall 3 lata 10 miesiąc temu #2457

  • Jedras1991
  • Jedras1991 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam problem z ogarnięciem zapłonu na aparacie, silnik 1.3 VW aparat z 4ma wycięciami i 1 cewką. Bardzo ciężko odpalić silnik, jak odpali to chodzi od wolnych obrotów do około 3500obr i robi jebudu w wydech. Żadne zmiany map paliwa i zapłonu tego nie zmieniają.

Co ustawia się w parametrze Trigger to TDC? To są stopnie czy zęby? Na wartości 20 przy zboczu schodzącym i 65 dla wzrastającego da się odpalić silnik.

Jak ustawić eventy? 1 event na 1szą cewkę (tak mam) czy wszystkie 4 eventy na 1szą cewkę?

Czy ktoś w ogóle jeździ na aparacie i mu to działa czy tylko jest taka opcja ale nie działa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ustawienia aparat zapłonowy z hall 3 lata 9 miesiąc temu #2462

  • żeber
  • żeber Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wyrzuć aparat załóż koło pasowe z wieńcem 60-2 zamontuj czujnik położenia wału np z corsy B kilkanaście zębów przed martwym punktem . cewki aktywne 4 sztuki vw tsi tylko kupuj nowe są już od 70zł i po problemie
Triger to tdc to ilość zębów przed martwym punktem czyli w tym miejscu jest czyjnik jak pierwsz gar jest na gorze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez żeber.

Ustawienia aparat zapłonowy z hall 3 lata 9 miesiąc temu #2470

  • Jedras1991
  • Jedras1991 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Już ogarnąłem i chodzi. Nie chcę w tym silniku wyrzucać aparatu bo na koniec sezonu wpada drugi z trigger 60-2 na wale pod sprzęgłem ale nie chce teraz się pierdolić z wyjmowaniem silnika i ładowanie pokrywy wału z czujnikiem za te 200zł około w silnik który itak wypadnie, nie ma turbo ani wysokiego CR i cudów po tym się nie spodziewam a chciał bym ze 2 imprezy przejechać na nim przy okazji się podszkolić. Trigger to tdc określa kąt a nie ilość zębów w tym przypadku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena