Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

EasyEcu3+ a simtec70 w oplu 6 lata 3 miesiąc temu #1629

  • Zynio
  • Zynio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie
Mam pojazd do zabawy jest to Opel Corsa B z silnikiem X18XE1 pojemność 1796ccm seryjnie miał 115KM 170Nm, pojazd jest przygotowany do zabawy modernizowałem zawieszenia, hamulców, nadwozie, silnik został bardzo mocno przebudowany ma bardzo dużo rodzynków które skrzętnie zbierałem, między innymi kolektor ssący firmy Dbilas dynamic model Flowtec Saugrohr, kolektor wydechowy firmy Lexmaul dedykowany do tego silnika, wałki rozrządu 264 st. firmy Paiper cams, kółka rozrządu regulowane, Itp.
Szukam jakiegoś porządnego sterownika silnika, w Internecie szukałem czegoś prostego i znalazłem wasze forum i firmę ottomotive. Chciałbym zakupi taki sterownik tylko musze być pewien że uda się uruchomić pojazd na tym module.
Seryjny sterownik nie daje sobie już rady jest to SIMTEC 70 jest to moduł hybrydowy który sam się uczy był poddawany kilka razy zmiana parametrów
W załączniku przesyłam schemat elektryczne sterowania tym silnikiem, wiem że musze zmienić kilka rzeczy: przepustnice na w pełni manualną, cewki zapłonowe, dołożyć musze zawór wolnych obrotów, czujnik temperatury zasysanego powietrza, sondę lambdę te dwa ostanie zakupie ze sterownikiem. Myślę że reszta zostaje bo z tego co przeglądałem moje koło pasowe na którym są żeby z tego co widzę jest 60-2, a czujnik jest indukcyjny, usuwam czujnik wałka rozrządu, przepławkę, egr. Czujnik płyny chłodniczego pewnie będzie trzeba zrobić wykres rezystancja w zależności od temperatury
Wiązkę silnika zrobię sam ma już potrzebne kostki, peszle, redukcje, itp. Jedynie potrzebuje pomocy w dwóch rzeczach, kwestia jest jakie mam cewki zamontować pasywne lub aktywne i czy jest ktoś w Małopolsce kto pomógł mi pomóc w zaprogramowaniu tego sterownika oczywiście odpłatnie
Proszę też o uwagi i sugestie!!!

Plik załącznika:

Nazwa pliku: x18xe1.pdf
Wielkość pliku:50 KB


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena