Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ustawienie aparatu zapłonowego 6 lata 9 miesiąc temu #1362

  • adimasztalerz
  • adimasztalerz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej
Jak mam ustawić aparat zapłonowy w silniku 22re uturbionym , oryginalnie ustawia sie na wyprzedzenie 5 stopni . Ja przy instalacji easyecu wzorowałem sie megasquirtem gdzie w instrukcji jest napisane zeby ustawic 10 stopni "Set trigger angle to 10 deg BTDC, which causes MS to fire in the “next cylinder” mode." www.diyautotune.com/support/tech/install...egasquirt-your-22re/ a jak to będzie wyglądać przy easyecu ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ustawienie aparatu zapłonowego 6 lata 9 miesiąc temu #1363

  • adimasztalerz
  • adimasztalerz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie mogę sie uporać ze skaczącym obrotomierzem , próbowałem zwiększać i zmniejszać kąt zapłonu , coil dweel time ustawiony na 4-2ms, aparat zapłonowy ustawiony na 5 i trigger to TDC tez jest na 5 stopni, silnik ładnie odpala i pracuje na wolnych obrotach na postoju ładnie sie wkręca do 3 tys później zaczynają sie skoki i max 4,5 tys obrotow w czasie jazdy dużo gorzej od razu zaczyna wszystko skakać tak jakby zapłon odcinało nie wiem spalania stukowego nie usłyszałem przez stetoskop podczas tych skoków ... a i afr jest ustawiony w tych obrotach miedzy 12-13



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ustawienie aparatu zapłonowego 6 lata 9 miesiąc temu #1364

  • luckash
  • luckash Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 69
  • Otrzymane podziękowania: 10
Zapłon sprawdź na lampę jaki jest faktycznie na wale. Sprawdź czy powyżej tych 3krpm nie łapie trigger error.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ustawienie aparatu zapłonowego 6 lata 9 miesiąc temu #1365

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Jako triggera użyłeś czujnika w aparacie z tą zębatką z czterema wypustkami? Nigdy nie testowaliśmy takiego rozwiązania. Zalecam zastosowanie standardowego triggera w postaci koła zębatego na wale np 36-1 lub 60-2. Wiem, że wymaga to dodatkowej roboty, ale na takim rozwiązaniu będzie działało poprawnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena