Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pytanie odnośnie wtryskiwaczy M102 2.3 2 lata 2 miesiąc temu #2911

  • nocnafuria22
  • nocnafuria22 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, w swoim aucie mam zastosowane wtryskiwacze o numerze 058133551f (wydajność 152 cc/min przy 3 Bar). Według kalkulatorów wydajności wtryskiwaczy, przy moim silniku (M102 4 gary 136km) powinny być wtryski o wydajności 220 cc/min.
W Przypadku agresywnej jazdy w okolicach 5100 obrotów (maksymalna moc silnika) czuję pojedyńcze szarpnięcie silnikiem tak jakby wypadł zapłon. Podłączyłem laptop, nagrałem logi i okazało się, że parametr injectors DC często przekracza 100% i AFR chwilami skacze z 13 do 15,5. Dodatkowo krótko przed odcięciem zapłonu Injectors DC potrafi wynosić nawet 129%.
Z tego wnioskuję, że mam zbyt mało wydajne wtryskiwacze.

Teraz pytanie do Was, jakie wtryskiwacze, od jakiego auta możecie polecić aby wydajność przy 3 bar wynosiła 220 cc/min? W moich wtryskiwaczach dysza jest jakby wydłużona i wchodzi z 2 cm w głąb kolektora ssącego. Większość wtryskiwaczy ma dyszę zaraz za oringem i nie wiem czy takie będą poprawnie działać.
Najlepiej jakby dla tych wtryskiwaczy znany był parametr Dead time 6/16 V.






Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie odnośnie wtryskiwaczy M102 2.3 2 lata 2 miesiąc temu #2914

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Może poszukaj sobie używek wtrysków 0280155825. Powinno się używki kupić bardzo tanio.
Za tę wiadomość podziękował(a): nocnafuria22

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie odnośnie wtryskiwaczy M102 2.3 2 lata 2 miesiąc temu #2919

  • nocnafuria22
  • nocnafuria22 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zakupiłem wtryskiwacze od mercedesa W203 1.8K o numerze 2710780549. Wersja z czteroma otworami przy dyszy (według innego forum pod jednym numerem były różne ilości otworów rozpylających). Zmierzyłem ich wydajność, wynosi około 320cc/min przy ciśnieniu 3 Bar na listwie, czyli dwukrotnie więcej od poprzednich. Zmieniłem Req Fuel z 10,2 na 5,1 i teraz przy maksymalnych obrotach (6200) parametr injectors DC wynosi maksymalnie 70% przy 13 AFR (docelowo będzie strojone na 12,5).
Czyli wydajność jest wystarczająca i jeszcze jest zapas.
Jedyna wada to na wolnych obrotach czas wtrysku spadł z 2ms do 1ms i teraz bardziej słychać cykanie wtryskiwaczy na biegu jałowym. Przy zamkniętej masce brzmi to bardziej stukanie i jest słyszalne w środku auta.
Czy parametry Injectors dead time mogą mieć wpływ na głośną pracę wtryskiwaczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie odnośnie wtryskiwaczy M102 2.3 2 lata 2 miesiąc temu #2923

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Głośność pracy to raczej wynika z budowy mechanicznej wtryskiwacza, sprężyny domykającej iglicę itp. Nic do tego nie ma czas martwy.
Ps. ten czas w programie nie zawiera czasu martwego. W rzeczywistości impuls otwierający ma łącznie czas martwy + to co się wyświetla pod parametrem Injection time.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena