Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Opinie na temat ECU Cheater l 8 lata 1 miesiąc temu #283

  • Hatsan
  • Hatsan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Zarejestrowałem sie tutaj ponieważ mam zamiar kupić DECa do mojego małego projektu, SR20DE + Turbo i chcialbym zeby to wlasnie DEC sterował samodzielnie wtryskami w tym silniku, wczesniej miałem styczność z Ecumasterem Det3.

Założyłem temat ponieważ szukałem kilka dni i w sieci cieżko znaleść cokolwiek o DECu choć parametrami/możliwościami z opisu producenta jest bardzo zblizoty do DEta.

A więc mam pytanie do tych którzy mieli z nim styczność o jakies opinie, awaryjność i porownywalnie do Deta jak wyglada sytuacja.
Czy jest wogóle serwis tych urzadzeń ?wsparcie techniczne?
Aktualnie sciagnołem sobie piggyprog i bawie sie w offline sprawdzam program i funkcje.


Wiem ,że DEC to juz starszy temat bo Teraz wiekszość korzysta z easyecu,lecz napewno przewinelo sie to urzadzenie komus przez rece,aby mógł podpowiedzieć cos.


Z góry dziękuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinie na temat ECU Cheater l 8 lata 1 miesiąc temu #284

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Największe doświadczenie z zastosowaniem DECów mamy w grupie VAG, Mercedes. Proszę napisać jakie triggery siedzą w SR20DE. Czujniki są chyba na wałku. Proszę napisać jakie czujniki są na wałku (jaki typ czy HALL czy VR) oraz jaki trigger czy to jest kółko zębate czy pojedyncze zęby. SR20DE to seryjnie wolnossak czy turbo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinie na temat ECU Cheater l 8 lata 1 miesiąc temu #286

  • Hatsan
  • Hatsan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jest czujnik halla.SR20DE to seryjnie N/A ,docelowo ma być uturbiony,w schemacie DET3 do tego silnika Ignition In idzie z Pullupem do wyjscia na moduł zaplonu w sterowniku silnika i z Ignition Out idzie juz na sam modół, czyli sygnał z ECU jest przetwarzany przez DETa i mozna go zmieniać w Kliencie DETa.
A w ustawieniach
Ignition mode : retard single signal
Ignition input type: Hall effect or optical sensor

Jest to modyfikacja sygnału sterującego modułem zapłonowym

Jak jest w przypadku DECa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinie na temat ECU Cheater l 8 lata 1 miesiąc temu #297

  • Hatsan
  • Hatsan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Podbijam,więc jak jest z tym DEC1 obsłuży mi zapłon w tym sr20? czujnik halla ,to chyba bedzie unipolarny..

Więc takie pytanie czy zielony DEC Eco tez bez problemu to obsluzy?

I jeszcze jedno pytanie z ciekawosci czy jest program w jezyku polskim?wiem ze program w ang jest intuicyjny i prosty lecz pytam bo jakby gdzies był to czemu nie uzywac w PL langu.


I jeszcze odnosnie pierwszego pytania z tematu, w razie uszkodzenia DECa ktos obsluguje serwis/naprawe tych urzadzen?I jakie terminy czy nie trzeba bedzie czekac pol roku na przyklad?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinie na temat ECU Cheater l 8 lata 1 miesiąc temu #298

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Nie obsłuży. Musisz kupić DETa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena