Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

DEC silniczek krokowy 8 lata 5 miesiąc temu #148

  • przemek
  • przemek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam, mam pytanie jak podłączyć i wysterować silniczek krokowy,
mam krokowy na 2 piny elektromagnetyczny, jeden pin to + po stacyjce 12V, drugi pin to sterowanie, jak podpinam według schematu z instrukcji to nie działa i zrywa mi komunikacje na przewodzie usb,
może jakąś diodę trzeba dać żeby się prąd nie cofał,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC silniczek krokowy 7 lata 11 miesiąc temu #345

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
tez dotarlem do tego etapu.. widze w piggyprog ustawienia do kontroli zarowu, ale widnieje tam opcja "Unipolar trigger out 5V" czy to oznacza ze 12V zawor nie bedzie poprawnie kontrolowany?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC silniczek krokowy 7 lata 11 miesiąc temu #347

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Do Przemek, zrywanie połączenia po USB powodowane jest zakłóceniami ze sterowania zaworu sygnałem PWM. Oczywiście daje się to wyeliminować eksperymentując z prowadzeniem mas DECa. Podłączyliśmy wiele takich zaworów i komunikacja z urządzeniem działa bez problemu.

Do Leetveen, DEC może sterować klasycznym zaworem 12V, opcja którą podałeś nie ma nic wspólnego z zaworem. Proszę zapoznaj się z poniższym tematem, w którym opisano pewien sposób regulacji biegu jałowego: Link do tematu
Za tę wiadomość podziękował(a): Leetveen

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kucza.

DEC silniczek krokowy 7 lata 11 miesiąc temu #349

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Dzieki za opis, juz zabieralem sie do przetestowania tego triku po swojemu, ale widze ze troche inaczej to rozumialem.
Ze swojego doswiadczenia podpowiem ze akurat u mnie zawor wolnych obrotow ma wewnetrzna srube regulacyjna ktora mozna ustawic wolne obroty na rozgrzanym silniku (temp >60st) co ustanowi dolny prog ponizej ktorego zawor nigdy nie zejdzie - gwarantuje to poprawna prace po rozgrzaniu i pozostaje juz tylko zajecie sie otwieraniem zaworu przy dogrzewaniu silnika i tutaj wystarczy sie skupic na samej tabeli "Idle control" w zaleznosci od temp silnika. Czy zle kombinuje?

Kucza, po napisaniu poptrzedniego posta wrocilem do klikania po piggyprog i doszlo do mnie ze zakladka "User I/O" zawiera konfiguracje wszystkich wyjsc a nie tylko pinu obslugujacego boost/idle ;)

Tak czy inaczej wartosc DECa u mnie znowu wzrosla i dam znac po przetestowaniu tego triku.

pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC silniczek krokowy 6 lata 11 miesiąc temu #1333

  • radekz
  • radekz Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Czy po dodaniu wartości w tabelce idle controle obroty powinny wzrastać czy spadać ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC silniczek krokowy 6 lata 10 miesiąc temu #1334

  • przemek
  • przemek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
zależy jaki masz silniczek, ale w większości przypadków im większa wartość w tabeli idle kontrol tym obroty niższe, ale po przekroczeniu pewnej wartości obroty będą znowu wzrastać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena