Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

odwrotne działanie zaworu biegu jałoego 4 lata 2 miesiąc temu #2289

  • Kamil BB
  • Kamil BB Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, mam pytanie Mianowicie w trzech przypadkach po zamontowaniu EFI pojawia się nieco upierdliwy problem, Otóż po wpięciu krokowca w dec pod pin 14 , pojawia sie problem odwrotnego działa tabeli "IDLE CONTROL" co za tym idzie wartość im bliżej "0" tym obroty większe , zamiast od " w górę rosnąć, . Zauważalne jest również że po przekroczeniu IDLE powyżej 130 jednostek zawór zaczyna reagować prawidłowo, czyli większa wartość, większe obroty, Problem jest o tyle uciążliwy że nie idzie skalibrować boost map, bo jest tylko ułamek zakrsu gdzie obroty jakoś stabilniej się trzymają,

Czy da sie jakos przełączyć w opcjach, aby zmienić wartość IDLE tak aby koszystac od najmniejszej wartości tym samym zmieniać obroty wraz ze wzrostem wartości w tabelach? Jedyne wyjście które zaobserwowałem to zmiana krokowca na podłużny z silnika audi ABK, ale nie na tym polega zabieg by zmieniać zawory przy montażu efi, Pozdrawiam. Kamil

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

odwrotne działanie zaworu biegu jałoego 4 lata 2 miesiąc temu #2290

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 61
Nazywasz to problemem, ale chyba należałoby mówić, że jest to cecha danego typu zaworu. Wydaje mi się, że zrobili to celowo. Na wypadek uszkodzenia sterowania zaworem. Zawór siłą sprężyny otwiera się w pozycję awaryjną, która pozwala na kontynuowanie jazdy (zwykle z nieco zwiększonymi obrotami biegu jałowego). Jego praca zasadnicza jest, tak jak piszesz po przekroczeniu pewnego położenia.
Nie wiem czy praca na tej części awaryjnej będzie lepsza. Myślę, że fabryka wiedziała co robi.

W EasyEcu mamy opcję Valve reverse, ale w DECu nie wiem czy łatwo się da. Sprawdzę w kodzie, bo jeszcze grzebiemy w programie w związku z wersją 1.5.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kucza.

odwrotne działanie zaworu biegu jałoego 4 lata 2 miesiąc temu #2291

  • Kamil BB
  • Kamil BB Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 0
ok, być może źle to nazwałem, Ale czy da sie to przełącyć jakoś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

odwrotne działanie zaworu biegu jałoego 4 lata 2 miesiąc temu #2309

  • hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja mam krokowca z ABK i na wolych w mapie boostu mam wpisane 7 a w IDLE 37 i już od tej wartości mogę zwiększać obroty wpisując coraz wyższe wartości w tabele ale śrubka fabrycznej nastawy jest wykręcona tak już kupiłem, w IDLe mam wartości od 52-37

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena