Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Brak sygnału na wtryski 4 lata 6 miesiąc temu #2204

  • hubos21
  • hubos21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam
Dzisiaj dokończyłem montaż DECa, tzn zrobiłem układ wtryskowy. Wcześniej podłączyłem sobie DECa do instalacji jak auto pracowało jeszcze na mechanicznym. Teraz nie otwiera mi wtryskiwaczy. Wszystkie sygnały są, zasilanie jest z rozruchowego, jak podam masę to wtryski żyją. Czy jak DEC miał nie podłączone wtryski a był podłączony w aucie mogły się wyjścia na wtryski uszkodzić? Obroty pokazuje, IAT, CLT, MAP wszystko jest OK. Sprawdziłem drugi bank to samo, na zapłonie na wyjściach wtryskiwaczy jest 12V, przy kręceniu spada do 10V ale cały czas jest napięcie czy jakieś ustawienia jeszcze mogą mieć wpływ?

Wstawiam screena z display, czas wytrysku cały czas jest 0ms i przy kręceniu jak i po odpaleniu, na początku jak podłączyłem ale jeszcze wtryski miałem nie podłączone to czas się zmieniał jak dodawałem gazu.




Na początku po podłączeniu było tak






Trzeba go na serwis? czy można we własnym zakresie spróbować naprawy, bo mam serwis pod ręką i wiem od innego użytkowania co powinno się wymienić a o czas mi chodzi najbardzie.

EDIT:

Dzisiaj otworzyłem sterownik, stabilizator napięcia jest sprawny, na wyjściu 4,99V.

Zastanawiam się czy wymiana mosfetów na bankach może rozwiązać problem?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hubos21.

Brak sygnału na wtryski 4 lata 6 miesiąc temu #2205

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Nic nie trzeba serwisować bo sterownik jest prawdopodobnie sprawny! Z jakiegoś powodu, z logiki działania zadany czas wtrysku jest 0ms, to oznacza, że tranzystory wtryskowe nie będą się otwierały. Prawdopodobnie któryś parametr masz tak ustawiony, że skutkuje to czasem wtrysku zero. Sprawdź konfigurację, zobacz jaki jest Req Fuel, TPS type (ma być No TPS). Innje, które wpływają na czas wtrysku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kucza.

Brak sygnału na wtryski 4 lata 6 miesiąc temu #2206

  • hubos21
  • hubos21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Sterownik odkupiłem z drugiej ręki i miał ustawienia od killersów, później coś zrobiłem chyba i mi się wszystko wyzerowało i ustawiałem sam z pomocą innego użytkownika, teraz dostałem cały config ale nie będę go wgrywał całego tylko załaduje go w innym laptopie,porobię screeny i będę po kolei wpisywał żeby sprawdzić co go blokuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hubos21.

Brak sygnału na wtryski 4 lata 6 miesiąc temu #2207

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Dobry pomysł. Mi to wygląda właśnie na to, że jakiś parametr, który ma wpływ na wyznaczanie czasu wtrysku jest źle ustawiony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak sygnału na wtryski 4 lata 6 miesiąc temu #2208

  • hubos21
  • hubos21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jest już OK, czasy wtrysków wróciły, co prawda nie wiem gdzie był błąd bo wpisywanie ręczne nie pomogło ale załadowaniu pliku config rozwiązało problem, wyłączyłem tylko TPSa bo jeszcze nie mam i IAT wybrałem ten Ottomotive. Wczoraj zamontowałem ke-motronica z powrotem bo musiałem mieć sprawne auto na czwartek i muszę dać przedłużki wtrysków do skrócenia tak więc w weekend sprawdzę czy warto było :D

Dodatkowo komunikacja się poprawiła i łąvzy się w 3-4s za każdym razem i nie zrywa połączenia

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hubos21.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena