Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kilka pytań dotyczących sondy 6 lata 3 miesiąc temu #1599

  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam .

Mam kilka pytań :)

1.Czy Fuel Ratio to to samo co AFR,a jeśli tak to czy na sondzie wąskopasmowej brać to pod uwagę ?
Posiadam aktualnie wskazania 9.6 +/- auto normalnie jeździ i ma moc.

2.Czy jest możliwość podłączenia sondy szerokopasmowej i jak to wygląda z podłączeniem. W celu dokładnego
strojenia mapki. Czytałem że potrzebny jest do tego jakiś kontroler.

3.Czy powinno być tak że sonda no wolnych obrotach po chwili od dodania lekko gazu pokazuje mi 0V (stałe)
dodaje Log.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pawel.

Kilka pytań dotyczących sondy 6 lata 3 miesiąc temu #1600

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
1. AFR to właśnie Air Fuel Ratio, ale nie masz co na ten parametr patrzyć bo nie masz podłączonego kontrolera sondy szerokopasmowej.
2. Jest możliwe, ale tylko za pomocą kontrolera (np. LC-2 firmy Innovate). Na DECa podajesz napięcie analogowe z takiego kontrolera i wtedy parametr AFR zaczyna pokazywać skład spalin.
3. Napięcie 0V na wolnych nie jest dobre. Oznacza, że jest ubogo. Generalnie sonda ma pracować góra dół (0-1V), a na wolnych można dla uzyskania większej stabilności lekko podlać (czyli w kierunku 1V). U ciebie sonda słabo działa, może być to spowodowane starą sondą (utrata sprawności), zbyt ubogim składem mieszanki w całym zakresie (trzeba zwiększać wartości na mapie VE), lewym powietrzem przed sondą, co fałszuje jej działanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań dotyczących sondy 6 lata 3 miesiąc temu #1601

  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
4. A czy np:(STAG AFR) też może być użyty jako kontroler Sondy ? (Też posiada wyjście analogowe)

5.Czy podpięcie sondy np bosch LSU 4.9 nie będzie musiało być w jakiś sposób skalibrowane ,Czy po prostu te
sondy dają taki sam sygnał zawsze ? ( W jakim zakresie powinna operować po wyjściu analogowym ?)

6.Czy program sam sobie przeliczy sygnał z sondy na AFR ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań dotyczących sondy 6 lata 3 miesiąc temu #1602

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Można użyć dowolnego kontrolera, który ma konfigurowalne wyjście analogowe. Trzeba dokonać konfiguracji taka jak jest domyślna dla LC-1/LC-2 Innovate (w ich instrukcji jest napisane jakie napięcia dla jakich wartości AFR).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań dotyczących sondy 5 lata 4 miesiąc temu #1925

  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy jak EGO fuel correction doda mi o (1pkt) to czy to jest równo znaczne jak bym dodał (1pkt) na mapie VE ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena