Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

2.3 NG nie wkręca się na obroty 6 lata 9 miesiąc temu #1366

  • radekz
  • radekz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam !
Ostatnio zauważyłem ,że na zimnym silniku odcina mi obroty przy około 6500 rpm czyli tak jak mam zadane w fuel cut off ,natomiast gdy auto osiągnie temp roboczą odcięcie następuje przy 4500-5000 rpm.
Może ktoś miał podobne objawy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2.3 NG nie wkręca się na obroty 6 lata 9 miesiąc temu #1367

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Trzeba zrobić loga, żeby móc coś więcej powiedzieć, ale wydaje mi się, że jest za mało paliwa. Jak jest zimny i jest dodawana korekta to jest ok, a jak się nagrzewa i korekta spada to braknie paliwa i się nie wkręca. Możesz sprawdzić podnosząc parametr Req fuel o 1-2ms.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2.3 NG nie wkręca się na obroty 6 lata 9 miesiąc temu #1368

  • radekz
  • radekz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
okazało się że jednak było za bogato. Ale mam jeszcze problem z sondą ... mianowicie na wolnych obrotach cały czas wskazuje 0.0 V - 0.1V gdy dodam gazu wartość skacze ,więc chyba jest sprawna. Sonda uniwersalna Bosch-a ma kilka miesięcy . Czy to wskazuje na uszkodzenie sondy?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2.3 NG nie wkręca się na obroty 6 lata 9 miesiąc temu #1369

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Zachowanie wskazuje na potluczona porcelane w srodku, wykrec i potrzasnij czy nie slychac grzechotki w srodku. Polecam tez uwolnic sie od Boscha kupujac NTK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2.3 NG nie wkręca się na obroty 6 lata 9 miesiąc temu #1385

  • radekz
  • radekz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Sonda sprawdzona i nic nie dzwoni . Gdy podleje konkretnie na mapie VE zaczyna pracować tak jak powinna ale pali wtedy jak smok ... Dodam jeszcze ,że gdy zamontowałem dec-a miałem wrzuconą mapę z działu download do 2.3 ng i zapłon ustawiony na 15 stopni czyli tak jak przewiduje producent to Engine Map było na poziomie 45 kpa . Przyspieszyłem nieco zapłon i ciśnienie poprawiło się do około 32 kpa . Może gdzieś w zapłonie szukać problemu? Oddałbym gdzieś auto do strojenia ale niestety w moich okolicach jest trudno o kogoś kto by się tego podjął .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2.3 NG nie wkręca się na obroty 6 lata 8 miesiąc temu #1388

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Podciśnienie 32kpa na wolnych wskazuje, że wszystko jest ok. Nic bym nie zmieniał w zapłonie. Jeżeli podczas jazdy mówisz, że napięcie na sondzie też się zmienia między 0-1V to też paliwo w tym zakresie jest ok. Na wolnych obrotach mówisz, że jest bliskie 0V czyli ubogo to tu trzeba trochę podlać, żeby obroty były stabilniejsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena