Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Komputer ac/bc audi, sygnał spalania. 7 lata 2 miesiąc temu #1133

  • kurczak3023
  • kurczak3023 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam w Coupe b3 2.3 NG zegary z komputerem ac/bc. Czy jest możliwość podpięcia sygnału spalania z DECa. Na mechanicznym wszystko działało, sygnał był brany z rozdzielacza. Wiem tylko że muszę podać napięcie na pin 10 sterownika paliwa K-jeta.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer ac/bc audi, sygnał spalania. 7 lata 2 miesiąc temu #1134

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
DEC nie oferuje takiego wyjscia, mozesz jedynie ukrasc sygnal PWM sterujacy grupa wtryskow i podac go dalej do np. UKP, ale podobno spalanie i tak jest liczone przez seryjny ECU nawet po wyrzuceniu k_jeta. Pin10 to chyba sygnal spalania, ktory trzeba podpiac do acbc, a nie pin na ktory podaje sie napiecie. Tak czy inaczej DEC sam liczy spalanie ale poprzez program piggyprog, drugim sposobem jest polaczenie androida przez ottodroida i tam wyswietlanie chwilowego spalania w l/h, tak samo poprzez MultiDisplay.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Komputer ac/bc audi, sygnał spalania. 7 lata 2 miesiąc temu #1135

  • kurczak3023
  • kurczak3023 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
W internecie znalazłem że sterownik paliwa k-jet podawał sygnał do UKP w zakresie od ok.0,3V do ok.1,0V.
Jaki sygnał PWM jest podawany na wtryskiwacze elektroniczne? Może faktycznie wystarczy tylko podpiąć sygnał PWM wtryskiwacza pod UKP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer ac/bc audi, sygnał spalania. 7 lata 2 miesiąc temu #1137

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
UKP to nie ACBC, UKP to polski projekt komputera spalania z innymi bajerami i tam obliczanie spalania odbywa sie przez obrobke sygnalu podawanego z DEC'a do wtryskow. Odpowiednie ustawienie wydajnosci wtryskow w UKP pozwala na bardzo dokladne obliczenie spalania. Podanie sygnalu z seryjnego ECU najprawdopodobniej ma inna charakterystyke niz PWM z DECa. O tym co dostaje ACBC juz w ogole nie mowie bo to raczej nieznane rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena