Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Audi 80 B4 2.3 NG 1 rok 6 miesiąc temu #3110

  • Farosz
  • Farosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie.
Mam problem od dłuższego czasu, a mianowicie.
W samochodzie od jakiś 10 lat mam zamontowany DEC I i wszystko śmigało do tego roku.
Na początku października 2022r. udałem się na krótki wypad do Pragi. Samochód stał nie używany 5 dni.
Po powrocie samochód nie odpalał. Zacząłem szukać przyczyny. Najpierw sprawdziłem DEC I i wgraną mapę, gdyż w lipcu miałem taką sytuację, że cała wgrana mapa była rozpierdzielona. Zdjęcie mapy w załączniku. Wgrałem mapę z ustawieniami na nowo i wszystko było w porządku. Obecnie z mapą jest wszystko ok, nic nie jest poprzestawiane.
Tak więc szukałem dalej przyczyny. Sprawdziłem całą wiązkę od Dec do wtrysków. Brak uszkodzeń, załamań itp. Jak wiązka była cała owinięta taśmą materiałową tak jest nadal, więc nic jej nie przegryzło.
Wyciągnąłem wtryski i okazało się, że wtryski nie otwierają się nie podają paliwa. Wymontowałem wszystkie, przeczyściłem środkiem do wtrysków, każdy wtrysk sprawdziłem podpinając bezpośrednio do aku ( otwierają się i zamykają się) Bezpieczniki sprawdzone wszystkie są całe. Wychodzi na to że DEC szlak trafił, ale mogę się podłączyć i wgrywać mapę. Czy jest jakiś sposób lub program do diagnozowania czy DEC daje sygnał na wtryski ?? Albo może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł co jest przyczyną, że silnik nie odpala. świece i cewka sprawdzone, napięcie odpowiednie, świece dają iskrę. Świece były wymienione na nowe.

drive.google.com/file/d/156Vqh2ShYPJ-r8p.../view?usp=share_link

drive.google.com/file/d/1tMBI9M0fWQRY22d..._3o/view?usp=sharing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Farosz.

Audi 80 B4 2.3 NG 1 rok 5 miesiąc temu #3112

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Te zrzuty ekranu z map definitywnie pokazują, że była robiona aktualizacja oprogramowania między wersjami, w których mapy i ustawienia były w innych miejscach pamięci. Nic samo się nie zrobiło.
Wracając do diagnostyki to musisz sprawdzić czy DEC chce otwierać wtryskiwacze czy nie. Robisz to sprawdzając parametr Injection time. Jeżeli podczas próby uruchomienia silnika czas jest większy od 0ms to znaczy, że DEC chce otwierać wtryskiwacze i wtedy mogą być uszkodzone np. końcówki sterujące wtryskami. Jeżeli podczas kręcenia DEC pokazuje 0ms to znaczy, że z jakiegoś powodu nie chce otwierać wtrysków (prawdopodobnie jakieś parametry konfiguracyjne są tak ustawione). Czy możesz to sprawdzić i napisać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audi 80 B4 2.3 NG 1 rok 5 miesiąc temu #3114

  • Farosz
  • Farosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Sprawdzę to jutro i napiszę co i jak. Dziś akurat nie dam rady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audi 80 B4 2.3 NG 1 rok 5 miesiąc temu #3129

  • Farosz
  • Farosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam problem. Miałem sprawdzić czy na Dec wartość otwarcia wtrysku jest większa od 0ms.kupilem sobie jakoś czas temu urządzenie bluetooth do DEC I. Ściągnąłem aplikację ze strony. Aplikacja wykrywa mi urządzenie bluetooth ale mi się z nim nie łączy.
Czy jest jakiś inny sposób sprawdzenia czas otwarcia wtrysku podczas rozruchu silnika??
Używam programu Piggyprog 1.3 gdyż taki używam od samego początku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena