Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

DEC nie wprowadza zmian 6 lata 11 miesiąc temu #1294

  • Zukowaty
  • Zukowaty Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam Panowie!
Problem wygląda następująco:
DEC normalnie łączy się z kompem. Auto normalnie odpala ale założyłem AFR i okazało się że jest strasznie ubogo. Wchodzę w ustawienia wtrysków i...no właśnie nic się nie dzieje. Mogę ustawić czas na 0, wyzerować mapę, wszystko zapisać a auto dalej pracuje. Gaszę, odpalam sprawdzam ustawienia, wszystko na zero a auto odpala i pracuje. Żadnej reakcji na zmiany wtrysku. Ostatni raz odpalałem z miesiąc temu (albo dalej) i reagował. Potem Dec poszedł na wymianę czujnika MAP i coś się uwaliło (?)
O co tu chodzi? Żadnych zmian w elektryce nie było, wszystko sprawdzone i przemierzone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC nie wprowadza zmian 6 lata 11 miesiąc temu #1297

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Nic się nie uwaliło, coś robisz nie tak. Edytujesz mapę From ECU? Jesteś połączony (widzisz, że zmieniają się parametry np. RPMy?) Jakie parametry zmieniłeś na 0? ReqFuel?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC nie wprowadza zmian 6 lata 11 miesiąc temu #1299

  • Zukowaty
  • Zukowaty Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam DECa od ...2 lat? Robię wszystko tak samo jak zawsze. Połączenie jest, wszytskie parametry zmieniają się w czasie rzeczywistym. Na zero ustawiłem np. czas wtrysku. Zawsze było słychać wyraźną zmianę pracy po każdej zmianie czasu wtrysku a teraz od początku do końca skali bez zmian. Obroty ani drgną, AFR na poziomie 18-20 i bez żadnych zmian. Chciałem go w końcu poustawiać a tu taki bączek.
Jakieś pomysły? Elektryka ok, każdy kabel sprawdzony pojedynczo i przemierzony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Zukowaty.

DEC nie wprowadza zmian 6 lata 11 miesiąc temu #1300

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Musi działać! Setki takich urządzeń działają! Musisz być precyzyjny w tym co piszesz, jak chcesz żebyśmy mogli Ci pomóc zdalnie. Napisałeś, że kręcisz na zero czasem wtrysku, tylko że takiego parametru nie ma. Zapytałem się wyżej czy kręcisz ReqFuelem? Możesz nagrać filmik jak kręcisz ReqFuelem i wyświetlony masz parametr pomiarowy Injection time.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC nie wprowadza zmian 6 lata 11 miesiąc temu #1301

  • Zukowaty
  • Zukowaty Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiem że setki działają, nie twierdze że jest inaczej. Dociekam tylko co u mnie jest nie halo. Może coś w ustawieniach mam pochrzanione.
Req fuel na ZERO
Oba dead time na ZERO
Cała mapa VE wyzerowana a auto chodzi bez zmian.
Odpala i wkręca się. Tylko ten AFR...
Filmik z injection time mogę nagrać dopiero w przyszłym tygodniu jak będę dłubał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DEC nie wprowadza zmian 6 lata 11 miesiąc temu #1306

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Z ustawień, które podałeś wynika że czas wtrysku powinien być zero, a jednak nie jest. Coś dziwnego, co nie powinno mieć miejsca. Możesz podesłać też projekt i logi do analizy na maila. Na pierwszym oknie Export to desktop, stojąc na swoim projekcie. Wszystko tam będzie czyli logi i ustawienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena