Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Poprawna kalibracja czujników temperatury. 7 lata 4 tygodni temu #1230

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
To chyba najłatwiej będzie Ci wrócić do poprzedniego czujnika i w tej tabelce kalibracyjnej możesz wyedytować komórkę gdzie jest wpisane 110C na mniejszą wartość. Może też komórkę wcześniej też. Pamiętaj, że nowe wskazanie pokaże się dopiero po PERMAMENT i wyłączeniu/włączeniu zapłonu. Ta kalibracja predefiniowana do tego nowego czujnika jest pod rezystor 2.4k. Pewnie w twoim ECU jest inna wartość więc i kalibracja nie będzie odpowiednia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawna kalibracja czujników temperatury. 7 lata 2 tygodni temu #1253

  • radekz
  • radekz Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
ok temperatura ogarnięta :cheer: teraz dalsza część zabawy... dzięki za pomoc ! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawna kalibracja czujników temperatury. 6 lata 10 miesiąc temu #1352

  • M@ciej
  • M@ciej Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, kalibruje czujniki temperatury i powiedzcie mi, czy w tabeli z cyframi od 1-16 powinien wyświetlić się znacznik przy którejś z tych cyfr, a następnie należy zmienić temperaturę. ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawna kalibracja czujników temperatury. 6 lata 10 miesiąc temu #1353

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Tam się nie wyświetla znacznik. Trzeba wykumać z której komórki bierze w danej chwili. Robisz to patrząc na pomiar IAT i szukasz takiej wartości w tabeli. Jak Ci nie pasuje ona to ją zmieniasz. Tylko trzeba pamiętać, że zmianę zobaczy się po zrobieniu PERMAMENT i resecie urządzenia! Tyczy się IAT i CLT.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawna kalibracja czujników temperatury. 6 lata 10 miesiąc temu #1354

  • M@ciej
  • M@ciej Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję, nie miałem wyciągniętych CLT i IAT ,więc nie widziałem bieżącej temperatury.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawna kalibracja czujników temperatury. 6 lata 1 miesiąc temu #1664

  • szamik
  • szamik Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich serdecznie.

Pociągnę dalej temat z czujnikami bo sam nie mogę dojść do poprawnej konfiguracji, która umożliwi odpalenie silnika niezależnie od temperatury. Udało się komuś skonfigurować prawidłowo oryginalne IAT i CLT mercedesa (silnik 2.0 m102), tak aby wskazania w piggyprog pokrywały się z rzeczywistością? Numery OEM IAT: 0 280 130 047 i CLT: 0 280 130 044. Znalazłem wykresy charakterystyk (załączniki), tylko szczerze mówiąc nie wiem jak przenieść je poprawnie do programu .

Kombinowałem z przeniesieniem tabeli z projektu dedykowanego do M103, który ma takie same czujniki, ale wartości nie pokrywają się z aktualną temperaturą. Chyba, że robię coś źle, albo tamten projekt wykorzystywał inne czujniki?

Ostatnia sprawa, jak ma się sprawa z podłączaniem tych czujników do DECa i ECU w mercedesach? Obecnie jestem podłączony po prostu DECem pod przewody sygnałowe biegnące do ori ECU. Trzeba stosować w tym przypadku te rezystory podciągające?

Z góry dzięki za porady :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena