Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Problem z wyjsciem z trybu "IDLING" - rozwiazany 7 lata 5 miesiąc temu #712

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Od pewnego czasu zauwazylem wzrost zuzycia paliwa, po podlaczeniu sie pod DEC'a ujawnilo sie zrodlo problemu. Sterownik nie wychodzi z trybu "IDLE" na nagrzanym silniku po wylaczeniu sie wszystkich korekcji (afterstart i warmup), korekcja EGO caly czas powyzej 25 punktow i AFR na bogato w calym zakresie co powoduje bardzo duzy zaciag paliwa :cheer:



sprobuje przeladowac firmware i dam znac
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Problem z wyjsciem z trybu "IDLING" 7 lata 5 miesiąc temu #713

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
zrobilem upgrade na firmware do sterowania krokowcem wolnych obrotow i niby jest troche lepiej bo korekcja EGO spadla do -10 na wolnych obrotach, AFR sie przez to zmienil ale dalej tryb "IDLING" jest aktywny



dodam tylko ze przegladajac wszystkie logi z przeszlosci nigdy tak nie bylo zeby w czasie pracy silnika tryb "IDLING" byl aktywny
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wyjsciem z trybu "IDLING" 7 lata 5 miesiąc temu #714

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
monitorujac zachowanie sie parametrow w logu zauwazylem ze wraz ze zmiana napiecia na lambdzie zmienia sie korekcja EGO czyli lambda dziala, ale mam podejrzenia ze cos z nia nie tak bo caly czas pokazuje wartosc 0,5V sporadycznie 0,4V, wczesniej w logach napiecie na lambdzie 0V do 0.4V

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Problem z wyjsciem z trybu "IDLING" 7 lata 5 miesiąc temu #716

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wykrylem problem z lambda, nie wiem jakim cudem ale sie poluzowala na gwincie, a po odkreceniu okazalo sie ze w srodku grzechotka.. wkrecilem druga bo akurat mialem zapasowa uzywke. EGO sie uspokoilo i musze troche pojezdzic, ale z obserwacji EGO wynika ze nie dorzuca losowo +25 wiec spalanie powinno wrocic do sredniej sprzed kilku miesiecy. Lambde wstawie nowa NTK.

Tryb "IDLING" dalej nie gasnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.

Problem z wyjsciem z trybu "IDLING" 7 lata 5 miesiąc temu #717

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Z IDLE zawsze tak było nic się nie zmieniło. Tzn. idle jest zawsze jak chodzi silnik, nie zwróciłeś na to uwagi pewnie. Zrobiliśmy też nowy firmware, rozbudowujący trochę ustawienia idle. Niebawem wrzucimy. Nie chcemy zbytnio go rozbudowywać bo będzie trudno to ustawić, ale wiemy, że coraz więcej osób realizuje wolne obroty z DECa i coś trzeba zrobić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Leetveen

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wyjsciem z trybu "IDLING" 7 lata 5 miesiąc temu #718

  • Leetveen
  • Leetveen Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 5
Tez na dniach musze w koncu podpiac krokowca bo meczy mnie trzymanie pedalu gazu przy rozgrzewaniu silnika rano :S

Co do trybu Idle to wklejam zrzut z 2 logow, po lewej stronie sprzed pol roku i sprzed kilku dni gdy problem sie pojawil, a bardzo wnikliwej analizy wynika ze nastapilo to pewnie przypadkowo gdy CLT przekroczylo magiczne 80st.C :) Przejrzalem wszystkie logi ktore mam (ok 40) i w zadnym nie widzialem zalaczonego trybu "IDLE" dlatego mnie to zdziwilo i upatrywalem w tym zwiekszenie spalania



Gdy odkrylem ze to walnieta lambda i dodatkowo Twoje wyjasnienie dzisiaj, to nie bede juz z tym walczyl tylko zaladuje nowy firmware jak tylko sie pojawi i ustawie wszystko jak nalezy.

p.s. fajnie ze jeszcze aktualizujecie DEC'a :cheer:

pozdro!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leetveen.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena