Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Renault Clio 1.7t czujnik spalania stukowego 7 lata 2 miesiąc temu #1147

  • xxmatixx
  • xxmatixx Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem czujnika spalania stukowego w silniku volovo 1.7t B18 FT który jest wsadzony do renault clio 1 i odpalony na easy ecu micro.
Przegrzebałem google i inne fora ale nie mogę znaleźć info jakie parametry posiada ten czujnik 0 261 231 001
Silnik już mam odpalony wszystko podpięte wolne obroty ustawione tylko pozostaje kwestia spalania stukowego.
Jeśli byłby ktoś w stanie mi pomóc i nakierunkować jak dobrać wartości dla tego silnika i czujnika będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Mateusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez xxmatixx.

Renault Clio 1.7t czujnik spalania stukowego 7 lata 2 miesiąc temu #1161

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Generalnie zacznij z największym Gain 2.000, Knock window duration też daj spore ~40, Band-Pass freq. pewnie na 5.0-5.5kHz. Pozostanie pokręcić Integration time const. Część ustawień wchodzi dopiero po zapamiętaniu i resecie ECU.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Renault Clio 1.7t czujnik spalania stukowego 7 lata 1 miesiąc temu #1194

  • voytec
  • voytec Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 1
Kucza, na jakiej podstawie wyznaczać Band-Pass freq. i jakie zazwyczaj wychodzi Integration time const ? Chociaż, czy to bardziej np. 40-100, 300-400 czy może jeszcze więcej próbować ? Bawiłem się z tym ostatnio wspomagając się instrukcją od EMU ale mimo słyszalnego stuku w kabinie, to brak zmian Knock value.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena