Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

1 wyjście dodatkowe w układzie otwarty kolektor o 8 lata 5 miesiąc temu #153

  • lazar.boski
  • lazar.boski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat zastosowania tego wyjścia. Celem jest obsługiwanie z niego elektronicznego prędkościomierza. Sygnał z VSS miałby być dopasowany względem częstotliwości tak, aby wskazania prędkościomierza były właściwe. Prędkościomierz i VSS z zupełnie innych aut a jako przetwornika chciałbym użyć EE3+.

Proszę o jakieś sugestie!

pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 wyjście dodatkowe w układzie otwarty kolektor o 8 lata 5 miesiąc temu #154

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Niestety nie ma takie możliwości. Te wyjście, o którym piszesz jest wyjściem parametrycznym, które możemy uzależnić od jakiegoś parametru pomiarowego ale tylko włącz/wyłącz. Np włącz wyjście gdy RPMy > 5000. Nie ma możliwości generowania częstotliwości zależnej od VSS i to jeszcze podzielonej/pomnożonej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kucza.

1 wyjście dodatkowe w układzie otwarty kolektor o 8 lata 4 miesiąc temu #167

  • oress
  • oress Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Proponuję wypisywać pomysły na praktyczne wykorzystanie wyjścia parametrycznego,
mi do głowy przychodzi jedynie i najprostsze: załączanie i wyłączanie z histerezą wentylatora w zależności od temp. cieczy.

Pytanie czy to wyjście nadaje się do sterowania względem obrotów elektromagnesem od zmiennej fazy rozrządu, takiej jak np. w Mercedes-Benz , silnik m104 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oress.

1 wyjście dodatkowe w układzie otwarty kolektor o 8 lata 4 miesiąc temu #168

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Wentylator, shiflight, zmienne fazy, nitro, pompka obiegu cieczy w intercoolerach wodnych. Zastosowań można wymyślać zależnie kto co ma i czego potrzebuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 wyjście dodatkowe w układzie otwarty kolektor o 8 lata 4 miesiąc temu #169

  • oress
  • oress Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Właśnie chodzi o to aby wymyślić możliwie najwięcej zastosowań, aby każdy mógł sobie wykorzystać tak jak lubi do tego co ma, lub sobie dołoży. Np. ja z załączania wentylatora nie skorzystam bo mam wisko, a dodatkowy wentylator od klimy uruchamia czujnik ciśnienia lub włącznik termiczny w głowicy. Dlatego szukam ciekawego zastosowania u siebie.
Do nitro raczej potrzebna by była druga mapa paliwa odpowiednio przełączana, bo przecież nikt nie jeździ non stop na nitro? Czy jest techniczna możliwość aby do EE3+ dołożyć przełączany drugi zestaw map?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oress.

1 wyjście dodatkowe w układzie otwarty kolektor o 5 lata 8 miesiąc temu #1820

  • wujek
  • wujek Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy jest możliwość że upaliłem wyjście OUT2?

Nie załącza mi wiatraka. Jaki sygnał ma się pojawić na wyjściu po spełnieniu warunku? U mnie Coolant Temp. zmniejszyłem sobie do 10st żeby sprawdzać na zimnym silniku i nic się nie dzieje. Przekaźnik 5 pin po podpięciu wiatraka do 87a hula od razu, ale na 87 za nic nie ruszy.

I dodatkowe pytanie, czy po przekręceniu kluczyka przy spełnieniu parametru wiatrak od razu by się włączył czy dopiero po uruchomieniu silnika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena