Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

EE3+ RS232 5 lata 7 miesiąc temu #1839

  • Norbert
  • Norbert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!

Tak jak w temacie poproszę o odpowiedź, jak skomunikować się po porcie RS232. Interesują mnie takie dane jak:

Baud rate
Ilość bitów danych
Metoda sprawdzania parzystości
Oraz ilość bitów stopu

Z tego co wyczytałem wcześniej na forum to baud rate wynosi 115200kbps, a z dokumentacji oryginalnego interfejsu wynika, że może być 7 lub 8 bitów danych oraz 1 lub 2 bity stopu. Czy EcuProg 3.7.2 wymaga do otwarcia komunikacji z EE3+ oryginalnego interfejsu i czy są jakieś wymagania co do numeru COMa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EE3+ RS232 5 lata 7 miesiąc temu #1840

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Możesz napisać coś więcej do czego potrzebujesz tych danych. Bo jeżeli chodzi o samą możliwość w wykorzystania innego interfejsu niż nasz to do tego nie potrzebne są informacje o baud rate i innych ustawieniach RSa. Do połączenia można wykorzystać dowolny interfejs oparty o układ firmy FTDI (FT232R/RL). EcuProg 3.7.2 nie ma żadnych wymagań co do numeru portu COM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EE3+ RS232 5 lata 7 miesiąc temu #1841

  • Norbert
  • Norbert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kilka dni temu chciałem zmienić ustawienia EE3+, a oryginalny interfejs z chipem FTDI nie działał, świeciła się dioda zielona i czerwona cały czas. Dla pewności odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem ponownie oraz sprawdziłem to na innym komputerze. Posiadam układ USB to TTL oparty na chipie PL2303HX, do czego potrzebne są mi wyżej wymienione dane. W programie Terminal odbierane są dane, tylko ewidentnie jest problem z ustawieniami, ponieważ odbiera niezrozumiały ciąg znaków. Niezrozumiały w tym przypadku oznacza, że pojawiają się różne znaki spoza ciągu cyfr i liter, np. ?, /, <, itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EE3+ RS232 5 lata 7 miesiąc temu #1842

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Tak jak pisałem musisz mieć interfejs na układzie FTDI, inny nie będzie działał! Program wykorzystuje bibliotekę USB od firmy FTDI. Dodatkowo piszesz, że masz USB-to-TTL a to też nie zadziała bo tam jest RS232, a nie bezpośrednio UART z poziomami TTL. Ten przewód na FTDI to od nas? Zrób na nim próbę z terminalem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbert

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EE3+ RS232 5 lata 7 miesiąc temu #1843

  • Norbert
  • Norbert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za pomoc, rozwiałeś moje wątpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena