Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Konfiguracja zaplonu 5cylindrowego silnika 5 lata 9 miesiąc temu #1797

  • Shadow
  • Shadow Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Potrzebuje informacji jak prawidlowo skonfigurowac zaplon w 5 cylindrow. Chodzi o to ze w ustawieniach jest tylko 4 eventy a silnika 5 cylindrowego nie da sie uruchomic w wastespark wiec potrzeba 5 eventow zaplonu no chyba ze jest jakis inny pomysl na to. Czy da sie to jakos zmienic w ustawieniach lub jakis update poniewaz ee3 raczej powinien ogarnac to ze strony technicznej bo ma ponad 5 niezaleznych wyjsc zaplonowych. Silnik jest wyposazony w 60-2 i aktywne cewki oraz prosty czujnik walka jesli ewentualnie bedzie potrzebny. Jesli nie da sie tego ogarnac to w czym jest problem? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konfiguracja zaplonu 5cylindrowego silnika 5 lata 9 miesiąc temu #1798

  • oress
  • oress Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 12
Kucza powinien pomóc.
Pamiętam że był już odpalany silnik 5cyl z Audi i był zmieniany do tego specjalnie przygotowany soft.
Na pewno były użyte dwa wejścia dla czujników VR

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konfiguracja zaplonu 5cylindrowego silnika 5 lata 9 miesiąc temu #1799

  • Shadow
  • Shadow Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wlasnie gdzies widzialem ze stare 5cyl audi byl odpalane na ee dlatego zaskoczylo mnie brak opcji 5 eventow. Jeden temat ktory znalazlem to problemem byly chyba tez wience czujnikow. W moim przypadku jest juz zastosowany 60-2 wiec to nie stanowi problemu. Pisalem maila tydzien temu ale brak odpowiedzi wiec dlatego pisze na forum bo napewno komus innemu takie info tez sie przyda a chyba szybsza odpowiedz mozna tutaj uzyskac niz droga mailowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konfiguracja zaplonu 5cylindrowego silnika 5 lata 9 miesiąc temu #1800

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Nie ma możliwości odpalenia dowolnego silnika o nieparzystej liczbie cylindrów. Nie wspiera tego firmware i koniec. Mamy zrobiony specjalny firmware do silnika Audi 2.2T o oznaczeniu MC. Być może da się go przerobić pod inny silnik R5, ale co najmniej musiałbym znać dokładnie jak wygląda sygnał z wałka, na którym zębie wypada itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konfiguracja zaplonu 5cylindrowego silnika 5 lata 9 miesiąc temu #1801

  • Shadow
  • Shadow Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jest to VR5 10v. Napisz mi dokladnie co potrzebujesz a ja ci udostepnie. Nie chce dawac piggybacka bo bedzie pompowane z gtx42 i zalezy mi jednak zeby bylo to postawione na standalone i korzystac z wiekszosci jego opcji lacznie z dwoma stukowymi itp. Ewentualnie moge zostawic orginalny ster do obslugi tylko zaplonu i przeflashowac w nim base mape zaplonu na stale 0°. Orginalny ster to m383 na 29f200 wiec nie ma problemu tylko czy istnieje jakakolwiek opcja zeby modyfikowac pozniej sygnal walu w EE3 zeby osiagnac mozliwosc sterowania zaplonem czy takie rzeczy tylko przez DEC? Jeszcze inna opcja jest zrobienie przez ciebie softu pod 5cyl z 60-2 i sygnalem w walka 1 raz na dwa obroty walu tylko mi powiesz w jakim momecie ma sygnal z walka wystepowac a ja sie juz tym zajme. Sorki ze tak kombinuje ale zalezy mi na tym projekcie.
Na chwile obecna walek wyglada tak ale moge wykonac jaki zechcesz.
Dzieki.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Shadow.

Konfiguracja zaplonu 5cylindrowego silnika 5 lata 6 miesiąc temu #1877

  • Shadow
  • Shadow Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jako ze temat zostal tutaj na forum bez odpowiedzi to nieznaczy ze nic sie nie dzialo w temacie. Wiec silnik zostal uruchomiony dzieki zaangazowaniu Przemka i napisaniu specjalnego softu pod 5 i 10 cylindrowe silniki.
Dla zainteresowanych tutaj link do kanalu na youtube gdzie znajdziecie dwa filmiki z montazu komputera stantalone EE3+
www.youtube.com/PeterPTR
Moze sie komus przyda na przyszlosc i w jakis sposob pomoze i zaoszczedzi czasu i stresu.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Shadow.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena