Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Audi 2,3 NG Pytania od Amatora 5 lata 10 miesiąc temu #1755

  • Boncza
  • Boncza Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Mam parę pytań odnośnie DEC 1
Mam wrzucony zestaw od emmanuel'a z audi80.pl
Niestety nie montowałem go osobiście i nie mogę powiedzieć czy jest zrobione to do końca dobrze a nie mam dostępu do instrukcji bo została usunięta z neta :angry:
Auto odpala ale ewidentnie widać że brakuje troche mocy i śmierdzi strasznie paliwem w budzie nie przepala
Czy importując mapę z forum do 2,3 NG muszę ponownie konfigurować czujniki czy mogą zostać takie parametry jakie są

Drugie pytanie czy w audi 2,3 musi być podłączony dodatkowy czujnik temperatury czy w tym silniku jest seryjny ?
NA to pytanie znalazłem już odpowiedź czujnik jest dołożony dodatkowy w miejsce starego wtrysku rozruchowego domyślam się że bez rezystora także nowe pytanie czy taki rezystor będzie odpowiedni
allegro.pl/rezystor-metalizowany-mox-5w-...m-5-i7310544647.html

Czy dobrze zrozumiałem kalibracja czujników polega na przyłożeniu termometru do danego czujnika i odczytaniu z niego temp. np. 20sC później zobaczyć na okienku Intake Air temp jaka jest podana tam temperatura a na koniec znaleźć taką samą temp jak Intake w okienku Sensor calibration i zmienić ją na temp z termometru ?
Ile razy trzeba powtórzyć tą czynność ? dla każdej temp w zakresie od minusowych do +90 i skacząc o 10 stopni ?
Do pomiaru mogę użyć zwykłego termometru elektronicznego za 30 zl ? czy musi to być termometr wzorcowy tak jak pisze z Manualu ?

Trzecie pytanie AFR będę mierzył za pomoć Innovate LC-2 sondę wrzucić na miejsce lambdy czy w kacie wspawać gwint i wkręcić na czas pomiaru szerokopasmową a po regulacji zaślepić ? a może zrobić miejscu przed katem ?

Czwarte pytanie czy ktoś będzie miał trochę nerwów i pomoże w ogarnięciu mieszanki bo jestem kompletnie zielony a nie mogę znaleźć za granicą kogoś żeby mi z tym pomógł dlatego zdecydowałem się na zainwestowania w sondę i dokończenia tego samemu

5 Po kalibracji VSS/ABS np. jadąc 90 muszę odrazu importować ustawienie guzikiem Permament ? czy mogę spokojnie kalibrować dalej ?

6.Czy muszę przeprowadzić konwersację przepływomierza (MAF na MAP) ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Boncza.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena