Elektroniczne rozwiązania dla motoryzacji i tuningu

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Brak zasilania z DEC na wtryskiwacze 6 lata 2 dni temu #1697

  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam mam problem pewnego dnia auto mi zgadzało, pomierzyłem wszystko i doszedłem do wniosku że brakuje zasilania z DEC najpierw podłączyłem żarówkę do jednej z kostek od wtryskiwaczy i nic. Jak podłącze komputer to normalnie pokazuje czas wtrysku. Przewiduje że urządzenie mogło uledz uszkodzeniu. Zalanie wykluczam bo komputer jest zamontowany w kabinie pod schowkiem. Zasilanie na Dec jest zabezpieczone bezpiecznikiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak zasilania z DEC na wtryskiwacze 6 lata 2 dni temu #1698

  • Kucza
  • Kucza Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 494
  • Otrzymane podziękowania: 62
Wyjścia wtryskowe rzadko się uszkadzają. Ich działanie jest takie, że na czas wtrysku na wyjściach robi się masa, czyli po drugiej stronie musi być wtryskiwacz zasilony z +12V. Jeżeli masz multimetr to możesz zmierzyć napięcie na wyjściu INJ (włączony zapłon) powinno być około 12V. Jeżeli napięcie będzie to można podejrzewać uszkodzenie wyjścia. Jeżeli wtryskiwacze podłączone są pod jeden kanał np. INJA to możesz zrobić próbę podłączenia do drugiego kanału INJB lub nawet przewodem zrobić mostek z INJA do INJB. W razie czego wysyłasz na serwis, adres w Kontakt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak zasilania z DEC na wtryskiwacze 5 lata 11 miesiąc temu #1707

  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jest jakaś możliwość wyzerowania wszystkich map w komputerze? Po zmianie na INJB i zmostkowaniu dalej nie ma zasilania na listwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak zasilania z DEC na wtryskiwacze 5 lata 11 miesiąc temu #1711

  • Kamil BB
  • Kamil BB Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 0
z tego co ja probowałem na sucho z projektami z neta. zaznaczasz lpm wszystkie komórki naciskasz enter, wpisujesz "0" i ponownie enter, wtedy poszczególne mapy sa na zero

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak zasilania z DEC na wtryskiwacze 5 lata 11 miesiąc temu #1720

  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Próbowałem wszystkiego nawet zmiany softu w DEC . Teraz zauważyłem że po zaprzestaniu kręcenia rozrusznikiem pokazuje w analizie 30tyś obr/min . Na listwie pojawia się zasilanie w granicach 0.2 Volta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak zasilania z DEC na wtryskiwacze 5 lata 11 miesiąc temu #1724

  • Kamil BB
  • Kamil BB Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 0
no dobra, ale masz plus po zapłonie na wtryskiwacze? bo sygnał sygnałem, ale musisz miec zasilanie po zapłonie, ja miałem to samo. okazało sie ze przy kreceniu rozrusznikiem prąd najzwyczajniej w świecie sie gubił. u siebie znalem problem z przetartym kablem. ale jak nie chcesz sie bawic, to plus po zapłonie możesz wziąść z cewki zaplonowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena